Győzelemmel búcsúzott a Fradi

Szépre sikeredett a búcsú: győzelemmel zárta Európa-liga-szereplését Ferencváros, amely legyőzte a német Bundes-liga élcsapatát, a Bayer Leverkusen együttesét.

Látványos mérkőzést játszott a két csapat az Üllői úti stadion 12 ezer nézője előtt. A zöld-fehérek léptek fel támadólag, ám előbb Zubkov, majd Tokmac sem tudta gólra váltani kecsegtető helyzetét.

Bő negyedóra után villantak a vendégek is, gyors ellentámadás végén Amiri az ötös bal oldali sarkától laposan megcélozta a rövid sarkot, de Dibusz lábbal, bravúrosan védett.

Átvette az irányítást a német együttes, a Fradi egyre inkább védekezésre kényszerült, de a hazai hátvédsor jól állt a lábán. Nagy iramban folyt a játék, a mieink gyors, tért ölelő indításokkal próbáltak megugrani, de a vendégek védői is mindig résen voltak.

A szünet után tovább folyt a nyílt sisakos játék, hol az egyik, hol a másik térfélen pattogott a labda, de a védők itt is, ott is jól romboltak, a vendég Paulinho gólját les miatt nem adták meg, a túloldalon Laidouni lőtt kicsivel fölé. Később Amiri ötösről meglőtt labdáját védte ismét lábbal Dibusz.

A havas esőben az hajrá is lendületes játékkal telt. A zöld-fehér Zubkov durrantott kevéssel fölé, aztán S. Mmaee mentett a Fradi gólvonalán. Ezután Paulinho lőtt az ötös bal sarkáról, de Dibusz harmadszor is lábbal hárított.

Az ellentámadásból eldőlt a mérkőzés! A 81. percben egy kis szöglet után Zubkov bal oldali beadását Laidouni a rövid saroknál az ötösről a jobb alsó sarokba fejelte (1–0).

A végjátékban a német élcsapat mindent megtett az egyenlítésért, de a Ferencváros hősiesen védekezett, és kiharcolta a győzelmet, amely azonban csak szépségtapaszt jelentett számukra: a rendkívül erős csoportból nem tudtak továbbjutni.

Peter Stöger edző: „Nagyon örülünk, hogy kihasználtuk az utolsó lehetőséget – ez nagy siker! Az egész csoportkört tekintve a mostani mérkőzés volt a csúcspont, mert a csapat keményen megküzdött a győzelemért.”

Európa-liga, G-csoport: Ferencváros–Bayer Leverkusen (német) 1–0 (0–0). Üllői út, 12 ezer néző. FTC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Blazic, Kovacevic, Zubkov (Cabraja, 88.) – Laidouni, Loncar (Vécsei, 81.), Zachariassen (Somália, 71.) – Uzuni, Tokmac (R. Mmaee, 46.). Gl.: Laidouni (81.).

A csoport másik mérkőzésén: Celtic (skót)–Real Betis (spanyol) 3–2.