Csak andalogtak Andalúziában

Folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó Európa-liga G-csoportjában. A magyar bajnok Ferencváros ezúttal Sevillában, a Real Betis otthonában lépett pályára.

Nos, a spanyol élcsapat nem sokat teketóriázott, hanem már a mérkőzés elején rögtön bevette a zöld-fehérek kapuját.

Az 5. percben Bellerín iramodott meg a jobb oldalon, majd a középre tett labdát Tello közelről a kapuba passzolta (1-0).

Lassanként a Fradi is játékba lendült, R. Mmaee célozta meg a bal sarkot, de Bravo kapus bravúrosan védett. A túloldalon viszont Dibusz hárította remekül Iglesias labdáját. Az eső ellenére tetszetősen játszott mindkét csapat, de az andalúziaiak uralták a pályát, igaz, az FTC sem játszott alárendelt szerepet, bár helyzeteket nem tudtak kialakítani.

Reménykedtünk, hogy a szünet után a Fradi rátesz egy lapáttal, és kiegyenlít, ám ehelyett a hazaiak gyorsan növelték az előnyüket.

Az 52. percben Canales senkitől sem zavartatva vezette a labdát a jobb oldalról befelé, majd középről, 20 m-ről látványosan csavarta be a labdát a jobb felső sarokba (2-0).

Ezután a Betis színezte a játékot, a szépszámú közönséget szórakoztatta. A vendégek küzdtek, ahogy tudtak, Tello bal alsó sarokra tartó bombáját Dibusz nagyszerű vetődéssel hárította. Ezután a másik góllövő, Canales újabb próbálkozását is hatástalanította a jól védő portás.

A Fradi alig-alig jutott el a hazai tizenhatosig, így pedig a Betis győzelmét nem veszélyeztette semmi. A Ferencváros továbbra sem szerzett pontot a csoportban, míg a hazaiak ezzel a sikerrel továbbjutottak.

Európa-liga: Real Betis – Ferencváros 2–0 (1–0). Sevilla, 30 ezer néző. FTC: Dibusz – Botka (Wingo, 79.), Blazic, S. Mmaee, Kovacevic, Cabraja – Vécsei (Laidouni, 71.), Loncar – Zachariassen (Gavrics, 88.), Tokmac (Szánthó, 88.), R. Mmaee (Mak, 79.). Gl.: Tello (5.), Canales (52.)

A G-csoport másik mérkőzésén: Bayer Leverkusen (német) – Celtic (skót) 3–2.