Szépségtapasznak jó a varsói siker

Az utolsó fordulóval folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó-világbajnoki selejtezők európai I-csoportjában.

A magyar válogatott Varsóban lépett pályára, ahol a kezdés előtt a hatalmas közönség vastapssal köszöntötte a magyar Himnuszt.

A két csapat tartalékosan állt fel, a mieinktől a „német különítmény”, Gulácsi, Orbán, Szoboszlai és Sallói, a hazaiaktól a világ egyik legjobb csatára, Lewandowski hiányzott.

A lengyelek kezdettől fogva támadtak, míg a mieink szilárdan védekeztek, majd mind ügyesebben adogattak.

Ennek meg is lett a gyümölcse. A 39. percben Nagy Zs. jobbról kapu elé emelt szabadrúgását Puchacz fejjel a kapuja felé csúsztatta, és az ott ólálkodó Schäfer 4 m-ről, Szczesny kapus lába között a jobb alsó sarokba fejelte a labdát (0–1).

Hogy a szünetig megmaradt a magyar előny, Dibusznak is köszönhető, aki a 45. percben bravúrral védte Moder lövését.

A szünet után Piatek rögtön egyenlíthetett volna, de Dibusz remekül zárta a szöget és hárított. A túloldalon viszont Schön lövését piszkálta ki Szczesny a jobb felső sarok elől, a kipattanó labdát pedig Varga K. a kapu fölé vágta.

A kihagyott helyzetért aztán most már büntettek a lengyelek. A 61. percben Zielinski jobb oldali szöglete után az ötös túlsó sarkáról Bednarek fejelt kapura, a labda Szalai A. válláról középre pattant, ahonnan Swiderski 6 m-ről a jobb felső sarokba fejelt (1–1).

Sok csapat belenyugodott volna a varsói döntetlenbe, de a magyarokat nem ilyen fából faragták. S aki mer, az nyer!

A 79. percben Kiss T. jobbról, laposan Gazdaghoz adta a labdát, és a Philadelphiában szereplő játékos a jobbösszekötő helyéről, 14 m-ről a rövid felső sarokba bombázta a labdát (1-2).

A hajrában a mieink harcos játékkal őrizték meg a győzelmet a kemény, nyolc sárga lapot hozó összecsapáson. Ez a remek siker azonban csak szépségtapasz volt a magyaroknak, akik nem jutottak ki a jövő évi, katari világbajnokságra.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Nagyon erőteljesen játszott a lengyel csapat, ők irányították a mérkőzést. Mi pedig nagyon precízen, okosan és lelkesen futballoztunk. Ennek a remek játéknak köszönhetjük a győzelmet.”

Vb-selejtező, I-csoport: Lengyelország–Magyarország 1–2 (0–1). Varsó, 56 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Vécsei, 90.), Schäfer, Nagy Zs. – Varga K. (Gazdag, 58.), Szalai (Hahn., 89.), Schön (Kiss T., 72.). Gl.: Swiderski (61.), ill. Schäfer (37.), Gazdag (79.).

További eredmények: San Marino–Anglia 0–10, Albánia–Andorra 1–0.