Szépségtapasz a törpeállam ellen

A világbajnoki selejtezősorozat utolsó előtti fordulójában a magyar válogatott San Marino csapatát fogadta a budapesti Puskás-stadionban. A mieink azonnal támadásba lendültek, és gyorsan vezetést is szereztek.

A 6. percben Szalai Á. labdájával Szoboszlai a 16-oson kötényt adott Lunadeinek, majd 14 m-ről, középről Fabbri lába között a bal alsó sarokba helyezett (1–0).

A magyarok továbbra is mentek előre, űzték-hajtották ellenfelüket, és a következő gól sem sokáig váratott magára.

A 22. percben Nego jobb oldali lapos beadását Gazdag futtából az ötös jobb sarkáról gurította kapura, és a labda Benedetti lába között talált utat a hosszú sarokba (2–0).

Lendületben maradtak a házigazdák, beszorították ellenfelüket, de a miniállam fiai lelkesen védekeztek.

A játék képe szünet után sem változott, egyfolytában a vendégek térfelén pattogott a labda. A törpeállam csapata alig ért labdához, már annak is örültek, ha a felezővonalat átlépték, ám ott aztán végképp elfogyott az erejük, a tudományuk.

A magyar csapat szorongatott, de a hazai helyzetek sokáig kimaradtak. A hajrában viszont ismét felpörögtek a mieink.

A 84. percben Nego szerzett labdát a jobb szélen, majd Schäfer adott középre laposan Szoboszlaihoz. Aki 21 m-ről megcélozta a kaput, és a labda a bal alsó sarokba vágódott (3–0).

Nem állt le a magyar csapat, hanem tovább űzte-hajtotta egyre jobban elfáradó ellenfelét.

A 88. percben az újonc Kiss T. jobb oldali beadása az ötösön álló Battistiniről középen Vécsei elé csorgott, és a Fradi középpályása 13 méterről, félmagasan a bal sarokba bombázott (4–0).

A magyar csapat fölényesen győzött, de ez a siker már nem osztott-szorzott a továbbjutás szempontjából, mert néhány korábbi balsiker miatt a mieink már nem juthattak ki a jövő évi, katari világbajnokságra. Ezzel együtt a lelkes szurkolósereg szépen megünnepelte a győzelmet.

A mieink az utolsó fordulóban, hétfőn este Lengyelországban léptek pályára.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „San Marino ellen próbáltuk kiszolgálni a szurkolókat, igyekeztünk minél több gólt szerezni, és a játékosok megfeleltek az elvárásaimnak. Szoboszlai Dominik minden percet teljes erővel játszik végig, ezt ma is megmutatta. Elégedett vagyok az újoncok, Kiss Tamás és Balogh Botond munkájával, hozzáállásával.”

Vb-selejtező: Magyarország-San Marino 4–0 (2–0). Budapest, 16 ezer néző. Magyarország: Di-busz – Botka (Balogh B., 86.), Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Schäfer, 57.), Vécsei – Gazdag (Kiss T., 73.), Szoboszlai (Hahn, 86.), Schön (Varga K., 57.) – Szalai Á. Gl.: Szoboszlai (6., 83.), Gazdag (22.), Vécsei (88.).

A csoport többi mérkőzésein: Anglia–Albánia 5–0, Andorra–Lengyelország 1–4.

Anglia kijutott a katari vb-re, Lengyelország pótselejtezőt játszik.