Három aranyat szerzett a villámember

A magyar versenyzők három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek az oroszországi Kazanyban megrendezett rövid pályás – 25 m-es medencés – úszó Európa-bajnokságon.

A mieink közül a délvidéki származású Szabó Szebasztián szerepelt a legjobban, aki három aranyérmet szerzett. A rövid távok menője 100 m pillangóúszásban 49.68 másodperces időeredménnyel aratott diadalt.

A győriek kiválósága ezután 50 m gyorsúszásban folytatta sikersorozatát. A 25 éves magyar versenyző fantasztikusan kapta el a rajtot, a fordulónál már az élen haladt, és egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött.

S mivel három a magyar igazság, Szabó Szebasztián is harmadszorra tette fel a remek szereplésére a koronát. A frankfurti születésű, újvidéki nevelésű kiválóság az 50 m pillangó döntőjében elképesztő úszással, 21.75 mp-es világcsúccsal aratott diadalt.

„Még nem nagyon tudom felfogni, hogy világcsúcsot úsztam, közben meg azt érzem, lehetett volna egy századdal jobb, hogy ne csak beállítsam a korábbi rekordot. Sebaj, legalább lesz, ami motivál a jövőben. Az Eb előtt éreztem, hogy jó formában vagyok, aztán a száz pillangó aranya, majd az ötven gyors első helye után már tudtuk, tényleg rendben vagyok. Mehetünk is haza” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Szabó Szebasztián.

Másik klasszisunk, az olimpiai bajnok Milák Kristóf a tokiói győztes számában, 200 m pillangón ezúttal ezüstérmet nyert: végéig a második helyen haladt, és nem tudott úgy hajrázni, hogy megelőzze az olasz Alberto Razzettit.

„Nem nagyon beszélhetünk versenyről, mert az első százon begörcsölt a lábam. A jelenlegi állapotomban ez volt a legtöbb. Meg kell tanulnom rövid pályán úszni, hogy ugyanolyan ösztönösen ússzam a 200 m pillangót, mint az 50 m-es medencében” – mondta Milák Kristóf.

Végszóként a 400 m vegyesúszás döntőjében Kós Hubert végig jól úszott, és ugyan nem volt esélye befogni az élen álló kettőst, de a bronzéremre azért is értékes, mert hat másodpercet javított az egyéni csúcsán.