Jól küzdenek a magyar csapatok

Folytatódtak a küzdelmek a kézilabda Bajnokok Ligájában. A férfiaknál a Telekom Veszprém az FC Porto otthonában, végig vezetve, főleg Nenadics 8 és Marguc 5 góljával, 30-23-as győzelmet aratott.

A királynők városának „lovagjai” legközelebb otthon vették fel a küzdelmet a csoportban utolsó német SG Flensburg legénységével, és a mieink ezúttal sem adták ki a vezetést a kezükből, és főleg Strlek 7, Lauge és Omar 4-4 góljával 28-23-as győzelmet értek el, amellyel a 3. helyen állnak csoportjukban, s a dobogósok között csak a gólkülönbség dönt.

A másik csoportban a Pick Szeged a norvég Elverumtól szenvedett vereséget a Tisza-partján. A mieink főleg Bánhidi 6, Radojevics, Martins és Mackovsek 5-5 góljával sokáig ellenálltak, de végül az északiak 34-30-as győzelmet arattak.

Legközelebb idegenben sokkal szebb arcukat mutatták a szegediek, akik Kielben a félidei háromgólos hátrányukat szünet után főleg Sostaric 5, Martins, Mackovsek és Garciandia 4-4 találatával a hajrában ledolgozták, a 32-32-es végeredmény bravúrnak számít. Ezzel a Tisza-partiak a 4. helyen állnak a csoportjukban.

*

Hasonlóan kiélezett csatákat láthattunk a nőknél is. A Ferencváros lányai a dán Esbjerget fogadták, és a két csapat végig váltott vezetéssel jutott el a hajráig, ahol szinte már az északiak látszottak nyerőnek, de a Fradi óriási küzdelemben végül – elsősorban Malestein 10, Bölk és Klujber 5-5 gólja révén – kiharcolta a 31-31-es döntetlent.

A zöld-fehérek legközelebb a BL-ezüstérmes francia Brest ellen változatos csatát vívtak, szünetben még a bretagne-iak vezettek két góllal, de szünet után a Fradi beleerősített, és – főleg Bölk 8, Klujber 6, Szöllősi-Zácsik 5 gólja révén – sikerült fordítaniuk. A 28-27-es győzelemmel az FTC a második a csoportjában.

A győri lányok Dániában sem kegyelmeztek ellenfelüknek, már az első félidőben ötgólos előnyt szereztek az Odense ellen. Szünet után könnyedebbre vették a játékot a Rába-partiak, de – elsősorban Schatzl és Rju 6-6 góljával – így is 32-26 arányú győzelmet könyveltek el.

Legközelebb, az eddig minden BL-meccsüket megnyerő csapatok rangadóján a Győri Audi ETO a francia Metz otthonában is megtartotta jó szokását. A változatos, fordulatos összecsapáson a Rába-partiak már az első játékrészt is egygólos előnnyel zárták, majd szünet után egy-két góllal többnyire már ők vezettek. A hajrában még rá is tettek egy lapáttal, így – főként Minko 6 és Schatzl 5 góljával – 33-29-es győzelmet arattak, amellyel csoportelsők.