Elszálltak a szép remények

A magyar labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtező mérkőzésen kiábrándító vereséget szenvedett az albánok legjobbjaitól a budapesti Puskás Arénában, és ezzel el is szálltak a mieink továbbjutási reményei.

A magyar szurkolók korábbi viselkedése miatt zárt kapuk mögött lejátszott találkozón mindkét csapat csak győzelemmel éltethette a reményeit.

Meglepetésre a szkipetárok kezdtek harcosabban, már a magyar térfél közepén letámadták a mieinket, így aztán a magyar csapat képtelen volt kibontakozni a vendégek szorításában. A védőink hátul passzolgattak, majd a középpályások igyekeztek felpörgetni az iramot.

Főleg Nagy Ádám próbálkozott ritmusváltásokkal, háromszögelni társaival, ám érdemben ezekből sem jutott előrébb a magyar válogatott. Marco Rossi szövetségi kapitány menet közben megkeverte a csatársort, Sallai ment be középre, Sallói indult oldalról, de az első félidőben így sem tudtak helyzetet kialakítani a magyarok az alacsony színvonalú mérkőzésen.

A szünet után a mieink előtt adódott az első lehetőség, de Sallói 10 m-ről a bal sarok mellé vágta a labdát. Nem sokkal később meghűlt a vér az ereinkben, amikor Uzuni, a Ferencváros albán csatára vezette egyedül a labdát a magyar kapura, de végül Gulácsi nagy bravúrral védett.

A sok hibával és átlátszóan játszó magyar együttes támadásaiból hiányzott az elgondolás. A túloldalon újra Uzuni került helyzetbe, de közelről Gulácsi kezébe fejelte a labdát.

A 74. percben végre helyzetbe kerültek a mieink, Szoboszlai jobb oldalról kapu elé lőtt szabadrúgása után Orbán fejelt középre, ahol Szalai A. bevetődve a bal kapufára pörgette a labdát. Ez bizony centimétereken múlott….

Ebben az időszakban a mieink támadtak, és úgy tűnt, hogy kis szerencsével meg is nyerhetik a mérkőzést, de a hajrára érve fordult a kocka.

A 79. percben Broja indult meg a jobb oldalon, ördöngös cseleivel háromszor is átjátszotta Szalai Attilát, majd 10 m-ről, az ötös sarka elől laposan a hosszú sarokba vágta a labdát (0-1).

A hátralévő időben a mieink erőlködtek, próbáltak támadni, de nem tudták áttörni az erős albán védőfalat, és megszületett a rémálmunkban látott hazai vereség, amellyel alighanem eltemethettük a világbajnoki kijutásról álmainkat.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Olyan meccs van mögöttünk, amelyet meg is nyerhettünk volna, döntetlen is lehetett volna, de végül veszítettünk, mert ellenfelünk jól tudta használni a topjátékosait: Broja a második meccset nyerte meg ellenünk csereként beállva. Labdatartásban jobbak voltunk ellenfelünknél, ám az albánok hatékonyabbak voltak a kontrajátékukkal.

Vb-selejtező, I-csoport: Magyarország–Albánia 0–1 (0–0). Budapest. Magyarország: Gulácsi – Nego (Hahn, 83.), Botka (Lang, 83.), Orbán, Szalai A. Nagy Zs. – Nagy Á. (Kleinheisler, 71.), Szoboszlai, Schäfer  – Sallai (Vécsei, 71.), Sallói (Schön, 59.). Gl.: Broja (79.).

A csoport többi mérkőzésein: Lengyelország–San Marino 5–0, Andorra–Anglia 0–5.