Sikerült legyőzni a címvédőt

Javában zajlik a Bajnokok Ligája küzdelemsorozata a kézilabdázóknál, ahol a férfiak eddig három fordulót játszottak.

Az A-csoport nyitányán a Pick Szeged kiélezett mérkőzésen 29–29-es döntetlent játszott idegenben a Montpellier-vel. Az első félidőben végig a Tisza-partiak vezettek, a csapatok 15-14-es eredménnyel fordultak, de aztán a franciák fordítottak, a hajrában már három góllal is vezettek, de a szegediek főleg Frimmel 8 és Radivojevics 5 góljával kiharcolták a 29-29-es végeredményt.

Legközelebb a zágrábi együttes látogatott a Tisza-partra, ahol a hazaiak fölényben játszottak, az első félidő végén már 10-7-re vezettek. A szünet után még keményebben támadtak a szegediek, akik főleg Sostaric 7, Frimmel 6 és Martins 4 gólja révén 30-21-es, fölényes győzelmet arattak.

Ezután a fehérorosz Meskov Breszt otthonában kezdettől fogva vezettek a szegediek, akik a szünetben már 16-12-re vezettek. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a Tisza-partiak főleg Garcandia 7, Bombac 6 és Bánhidi 5 gólja révén 28-25-ös győzelmet arattak. Ezzel a Pick Szeged három forduló után az élen áll a csoportjában.

A B-csoport első játéknapján a Telekom Veszprém otthon a francia Paris SG ellen az első félidőben nehézségekkel küszködött, a játékrész végen a vendégek vezettek 17-13-ra. A szünet után magára talált a magyar csapat, és a hajrában megfordította a mérkőzést. A bravúros, 34-31-es győzelemből Omar 10, Strlek 8, Lékai 4 góllal vette ki a részét.

A királynők városának csapata legközelebb a lengyelországi Kielcében nem tudta megismételni előző remek játékát. A hazaiak hamar elhúztak, és a félidő végén már 17-12-re vezettek. A folytatásban kapaszkodtak a mieink, de hiába volt Nenadics 9, Marguc 5 és Maqueda 4 gólja, mert ez is csak a szorosabb, 32-29-es vereségre lehetett elegendő.

Ezután a Bajnokok Ligája címvédője, a Barcelona látogatott Veszprémbe, de a magyar bajnok nem ijedt meg a klasszis ellenfelétől. A mieink félidőre 16-12-es előnyre tettek szert, ám a szünet után a katalánok rákapcsoltak, és már két góllal is vezettek. A hajrában viszont összeszedték minden erejüket a hazaiak, akik 29-28-ra megnyerték a rangadót. A világraszóló győzelemből Marguc 8, Nenadics 5, Omar, Ligetvári és Lauge 3-3 góllal, Corrales remek védésekkel vette ki a részét. A csoportban így is a Barcelona áll az élen a jobb gólkülönbségével a Telekom Veszprém előtt.