Újra az élen végeztek a mieink

Remekül szerepeltek a magyar sportolók a koppenhágai kajak-kenu világbajnokságon, ahol a mieink 6 arany-, 8 ezüst- és 4 bronzéremmel, összesen 18 medállal az éremtáblázat élén végeztek.

Az első magyar aranyérmet Gazsó Alida Dóra ünnepelhette, aki a kajak egyesek 1000 m-es távján óriási előnnyel érkezett elsőként a célba. „Nem gondoltam volna, hogy ekkora előnnyel sikerül nyernem. A táv közepén nagy iramot mentem, s igazából nem is tudtam kihajtani magam” – mondta a győztes.

A női kajak kettesek 500 m-es számában a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta pályafutása 15., a kétszeres ötkarikás aranyérmes Csipes Tamara 9. vb-címéért szállt vízre. A mieink nagy hajrával előzték meg a fehéroroszokat.

Kozák Danuta elmondta: „Amikor a táv második felében meg akartunk indulni, nem tudtunk annyit beleadni, mint az előfutamban. Ezzel együtt éreztem, hogy megvan a győzelem.”

Csipes Tamara hozzátette: „Nagyon hideg van, ezért verseny közben sem úgy viselkedtek az izmaink, ahogy szoktak. Ha nem ilyenek a körülmények, akár három hajó előnnyel is nyerhettük volna ezt a versenyt.”

Kajak egyes 5000 m-en Noé Bálint győzött. „Az edzőm mondta, egy pillanatig se kételkedjek abban, hogy meg tudom csinálni. A végén nem gondolkodtam, csak hajtottam” – mondta az aranyérmes.

Kajak egyes 5000 m-en Kőhalmi Emese nyert. „Közben éreztem, hogy elég jó tempót tudok jönni, és tudtam, hogy ha az utolsó egyenesben elöl vagyok, onnan már nem tudom elveszíteni” – monda a 19 éves bajnok.

Kenu egyes 5000 m-en Adolf Balázsé lett az aranyérem. „Erő és kitartás is kellett ehhez a versenyhez, de kőkemény taktikai csata volt. Éreztem, hogy a fordulóknál szerezhetek egy kis előnyt, s ez a végén is működött” – mondta.

A kajak vegyes párosok 200 m-es versenyén Lucz Anna és Csizmadia Kolos is mindenkit maga mögé utasított.

Ezüstérmet szerzett a kajak kettesen 200 m-es futamában a Kiss Blanka és Lucz Anna páros. Ugyanezen a távon Lucz Anna egyéniben is második lett. A kajak egyesek 1000 m-es versenyén Kopasz Bálint, kajak egyes 500 m-en pedig Csipes Tamara állhatott fel a dobogó második fokára.

A kenupárosok 500 m-es viadalán a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám, kenu egyesben 5000 m-en Kisbán Zsófia érkezett másodikként a célba.

A négyeseink közül 500 m-en kenuban Balla Virág, Takács Kincső, Gönczöl Laura, Opavszky Réka csapat, míg kajakban a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Alida együttes állhatott fel a dobogó második fokára.

Bronzérmet szerzett a kenu egyesek 1000 m-es döntőjében Adolf Balázs. A kajak ketteseknél 1000 m-en a Noé Bálint, Kulifai Tamás páros ért harmadikként a célba. A kenu kettesek 200 m-es fináléjában a Bragato Giada, Nagy Bianka páros állt fel a dobogó harmadik fokára, míg a vegyes párosok 200 m-es versenyén a kenusoknál Korisánszky Dávid és Takács Kincső ért be a bronzérmes helyre.