Magyar helytállás Calgaryban

A női jégkorongozók elit világbajnokságán a magyar válogatott első ízben indulhatott. A Calgaryban megrendezett tornán lányaink elsőként a németekkel csaptak össze, és első harmadban 58 másodperc alatt kétgólos hátrányba kerültek. A második húsz percben nem esett találat, majd a záró felvonásban még növelte a különbséget a német csapat.

Németország-Magyarország 3-0 (2-0, 0-0, 1-0). Gl.: Christof (2), Zorn.

A magyar együttes ezután a csehek ellen Dabasi Réka révén megszerezte első elit világbajnoki gólját, de ez sem volt elég a győzelmünkhöz.

A csehek az első harmadban 11-szer célozták meg a kapunkat, amiből kettő gól lett. A második felvonásban csehek újabb két gyors találattal indítottak, majd a harmad végén Dabasi bevágta történelmi gólunkat. A záró felvonásban a magyarok már nem kaptak gólt, és az utolsó pillanatban Gasparics még szépíteni tudott.

Csehország–Magyarország 4–2 (2–0, 2–1, 0–1). Gl.: Pejsová, Radová, Krizová, Pribylová, ill. Dabasi, Gasparics.

A mieink ezután a japánokkal szálltak harcba, és háromszor is emberhátrányban kaptak gólt az ázsiaiaktól. Pedig a második játékrészben a japánok első gólját Gasparics még kiegyenlítette, de utána beleerősítettek a gyors távol-keletiek, akik magabiztos győzelmet arattak.

Japán-Magyarország 4–1 (1–0, 1–1, 2–0). Gl.: Siga, Ukita, Hoszojomada, Kubo, ill. Gasparics

Minden jó azonban, ha jó a vége! Lányaink sporttörténelmi győzelemmel fejezték be szereplésüket Calgaryban. A kanadai Lisa Haley szövetségi kapitány magyar tanítványai a dánok ellen az első harmad közepén Jókai-Szilágyi révén szereztek vezetést, majd Gowie növelte az előnyt. A második felvonásban Gasparics is feliratkozott a táblára, majd – a dán Jakobsen szépítése után – Gowie második találata következett. A fölényes vezetéshez végül Gasparics is hozzátett még egyet.

Magyarország–Dánia 5–1 (2–0, 2–1, 1–0). Gl.: Gowie 2, Gasparics 2, Jókai-Szilágyi, ill. Jakobsen.

Mivel a koronavírus-járvány miatt az alsóbb divíziók tornáit törölték, ezért idén nincs kieső az elitből.