Két csapatunk továbbjutott

Fradi-győzelem idegenben

A Ferencváros a BL selejtezőinek első fordulójában 3-0-ás Üllői úti győzelem után utazott a pristinai visszavágóra. A koszovóiak léptek fel támadólag, lesgólt is lőttek, majd a Fradi átvette az irányítást, de az első félidőben nem esett gól.

A szünet után gyorsan vetetést szerzett az FTC. A 49. percben Uzuni az ötös bal oldali sarkától a kapus lába között a háló közepébe lőtte a labdát. 0–1.

A hazaiak rákapcsoltak, előbb kapufát lőttek, majd kisvártatva jobban céloztak. A 67. percen jobb oldali szöglet után Hoti az ötösről a bal alsóba fejelte a labdát. 1–1.

A hajrában kidomborodott a vendégek nagyobb tudása. A 80. percben Civic adta be a labdát a 16-os bal sarka mellől, és a jól érkező Uzuni néhány lépésről a kapus lába között lőtte a hálóba a labdát. 1–2.

Végül az albán légiós gondoskodott a mesterhármasáról. A 86. percben Uzuni 7 m-ről, jobbról, éles szögből a hosszú, jobb sarokba vágta a labdát. 1–3.

Az FTC 6-1-es gólkülönbséggel jutott a 2. fordulóba, ahol a litván Zalgiris Vilnius lesz az ellenfele.

BL-selejtező, visszavágó: Pristina (koszovói) – Ferencváros 1–3 (0–0). FTC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic – Somália (Vécsei, 70.), Haratin – Uzuni (Redzic, 88.), Nguen (Baturina, 89.), Mak (Zubkov, 61.) – R. Mmaee (Sigér, 70.). Gl.: Hoti (67.), ill. Uzuni (49., 80., 86.).

Szégyenteljes fehérvári búcsú

A Fehérvár az Európa Liga selejtezőjében 1-1-es hazai döntetlen után repülhetett Örményországba. A magyar csapat lassan, ötlettelenül futballozott, és a kapura semmi veszélyt nem jelentett.

A fegyelmezetten játszó hazaiak viszont vezetést szereztek. A 33. percben Pobulics szabadrúgásból 20 m-ről a jobb felső sarokba csavarta a labdát. 1–0.

A folytatásban az Ararat zártan védekezett, nem hagyta felgyorsulni a fehérváriakat. Ahogy telt az idő, egyre többet birtokolta a labdát a magyar együttes, a játék az örmény térfélen zajlott, de helyzeteket továbbra sem láthattak a nézők. Mentek előre a vendégek, de képtelenek voltak átjátszani az ellenfél hátsó alakzatát.

Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Kovácsik remek védéssel még életben tartotta a magyar továbbjutási esélyeket, de továbbra is hiába próbálkozott a Fehérvár, az örmények egy súlyos védelmi hibát kihasználva növelték előnyüket.

A 85. percben Silue két védő között megszerezte a labdát, majd 11 m-ről Kovácsik mellett a kapu közepébe lőtt. 2–0.

Ezzel megpecsételődött a Fehérvár sorsa, az Ararat Jereván 3-1-es gólkülönbséggel jutott tovább.

EL-selejtező, visszavágó: Ararat Jereván (örmény)–Fehérvár FC 2–0 (1–0). Fehérvár: Kovácsik – Fiola, Lüftner (Muszliu, 11.), Stopira, Heister – Alef, Houri (Zivzivadze, 46.) – Bamgboye (Dárdai, 61.), Nego, Petrjak – Nikolics. Gl.: Pobulics (33.), Silue (85.).

Sima siker Felcsúton

A Puskás Akadémia az EL-ben a finnországi 1-1 után fogadta az Inter Turkut. A mieink azonnal támadásba lendültek, és gyorsan vezetést szereztek.

A 4. percben Slagveer lőtte az ötös jobb oldali sarkáról laposan középre a labdát, és a menteni akaró Annan becsúszva 4 m-ről saját kapuja bal alsó sarkába sodorta a labdát. Öngól! 1–0.

Fölényben futballozott a felcsúti csapat, Favorov lövését a gólvonalról mentették a finn védők, nem sokkal szünet után pedig Puljic lövését tolta a felső lécre a vendégek kapusa.

A túloldalon Källman került helyzetbe, de Nagy Zs. bravúrosan szerelte. A 83. percben újra beindultak a hazaiak, Plsek 7 m-ről a jobb kapufára lőtt.

A hajrában a felcsútiak bebiztosították a győzelmüket. A 87. percben Van Nieff 22-ről, kapásból a bal felső sarokba bombázta a labdát. 2–0.

A Puskás AFC 3 – 1-es gólkülönbséggel jutott tovább.

EL-selejtező, visszavágó: Puskás AFC–Turku (finn) 2–0 (1–0). PAFC: Tóth B. – Nagy Zs., Stronati, Nunes, Spandler – Favorov (Kozák, 91.), Van Nieff – Slagveer (Komáromi, 82.), Plsek, Kiss T. – Puljic (Corbu, 63.). Gl.: Annan (öngól, 4.), Van Nieff (87.).