Újra kitört a magyar fociláz!

Harmadik Európa-bajnoki csoportmérkőzését is lejátszotta a magyar labdarúgó-válogatott a jelenleg is zajló kontinensviadalon. Fiaink a budapesti portugálok elleni 0-3-as és franciákkal szembeni 1-1-es találkozó után Münchenben küzdöttek a legjobb tizenhat közé jutásért a németekkel.

A mérkőzést erős politikai felhangok előzték meg, a házigazdák a pedofília elleni magyar törvénnyel szembeni tiltakozásul szivárványszínűre akarták kivilágíttatni a stadiont, de ezt az UEFA nem engedélyezte. A találkozót megelőzően a bajor rendőrök 18 magyar szurkolót előállítottak. A mérkőzés előtt a magyar Himnuszt a német közönség kifütyülte, egy néző pedig szivárványos zászlóval szaladt be a pályára.

A magyar játékosokat nem zavarta az ellenséges hangulat, a szakadó esőben is nagyszerűen kezdték a játékot. A 11. percben Sallai csavarta jobbról kapu elé a labdát, a védők közül nagyszerűen bújt ki Szalai Ádám, és 8 m-ről remek csukafejest küldött a bal alsó sarokba (0–1).

Rohamoztak a németek, a 21. percben Hummels a kapufára fejelte a labdát, kisvártatva Ginter 5 m-ről leadott lövését védte Gulácsi kapus. A mieink szívósan védekeztek, de néha előre is lendültek. A 39. percben Sallai bal sarokba tartó lapos lövését védte bravúrral Neuer.

Szünet után a magyarok szépen járatták a labdát, de a németek sem tétlenkedtek: Havertz 18 m-ről tüzelt, de Gulácsi szépen fogta a játékszert. Aztán jöttek a mieink: az 59. percben Sallai balról, szabadrúgásból magasan a rövid oldali kapufára bombázta a labdát.

A folytatásban mind erősebben nyomtak a németek. A 66. percben Kimmich szabadrúgásánál Gulácsi alászaladt a labdának, és Havertz 1 m-ről az üres kapuba fejelt (1–1).

Sokan azt hitték, hogy beindul a német henger – de másképp történt! A középkezdés után Szalai Á. a hazaiak mögé emelte a labdát, ahol az előre robbanó Schäfer két védő szorításában is megelőzte a kirohanó Neuert, és 13 méterről a hálóba fejelte a játékszert (1–2).

A folytatásban a németek támadtak, a magyarok körültekintően védekeztek. Készülőben volt a csoda: ha így marad az eredmény, a mieink továbbjutnak a csoportból. Aztán a végjátékban fokozták a nyomást a germánok.

A 84. percben egy bal oldali hazai támadás végén Kroos lövése lepattant a védőinkről, Goretzka 15 m-ről ismételt, és a labda több ember lábán megpattanva, Gulácsit is érintve vágódott a bal alsó sarokba (2–2).

Ezzel az eredménnyel a németek jutottak tovább, a mieink elbúcsúztak a további küzdelmektől, de a magyar csapat felülmúlt minden várakozást, miután a „halálcsoportban” a legutóbbi két világbajnokkal – a németekkel és a franciákkal – is döntetlenre végzett. Magyarországon újra kitört a futball-láz, de a fiúk teljesítményét Európa-szerte megsüvegelték.

Marco Rossi: – Hihetetlen, hogy Münchenben szomorúak vagyunk a 2-2-es döntetlen miatt, és a németek ünnepelnek. A fiúk megérdemelték volna a továbbjutást. Három mérkőzést oroszlánként harcoltak végig, és büszkévé tették az egész országot. Nem ijedtek meg azoktól a nagy nevektől, akikkel találkoztak. Senki sem panaszkodhat a teljesítményünk és a hozzáállásunk miatt.

Eb., F-csoport: Németország–Magyarország 2–2 (0–1). München, 13 ezer n., v.: Karaszjov (orosz). Magyarország: Gulácsi – Nego, Botka, Orbán, Szalai A., Fiola (Nikolics, 88.) – Kleinheisler (Lovrencsics, 88.), Nagy Á., Schäfer – Sallai (Schön, 75.), Szalai Á. (Varga K., 82.). Gl.: Havertz (66.), Goretzka (84.), ill. Szalai Á. (11.), Schäfer (68.).