Kilenc aranyérmet nyertek a mieink

Remekül szerepeltek a magyar versenyzők a lengyelországi Poznanban megrendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, ahonnan a mieink kilenc arany-, hét ezüst- és két bronzéremmel tértek haza.

A kajak kettesek 1000 m-es számában Csipes Tamara és Medveczky Erika rajt-cél győzelmet aratott. A férfi kajak egyesek 500 m-es távján Kopasz Bálint élt a győzelmi esélyével. Ugyanő 1000 m-en is nagy különbséggel hagyta maga mögött vetélytársait. A női kajakosok 1000 m-en számában Gazsó Alida is messze a riválisok előtt ért célba.

A kajak ketteseknél 500 m-en Kozák Danuta és Bodonyi Dóra úgy mentek el versenytársaik mellett, hogy az ellenfél nem tudott mást tenni, mint gratulálni a győzteseknek. Kajak egyes 200 m-en Tótka Sándor gyűjtötte be az aranyérmet.

Négyesben 500 m-en a Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra csapat óriási csatában lett első.

A kajakozók 5000 m-es versenyszámban Noé Bálint az utolsó körben az élre állt, és a hajrát is jól bírva elsőként ért be a célba. A nőknél ugyanezen a távon Bodonyi Dóra nyakába akasztották a számára immár harmadik aranyérmet.

Kozák Danuta kajak egyes 500 m-en meg kellett, hogy elégedjen az ezüstéremmel. A Noé Bálint, Gál Péter, Dombvári Bence, Kulifai Tamás összeállítású kajak négyes szintén másodikként zárt.

Az 500 m-es egyéni futamban Balla Virág az ezüstérmet nagy csatában szerezte meg. A Balla Virág, Takács Kincső kenus páros ugyanezen a távon szintén a második helyre futott be az orosz kettős mögött. Lucz Dóra kajak 200 m-en érkezett ezüst-érmesként a célba.

A kenusoknál 5000 m-en az egyéni számokban Fodor Nicholas és Horányi Dóra is második lett. A kajak kettes 500 m-es futamában Balla Virág és Takács Kincső bronzérmet szerzett.

200 m-en a Lucz Anna, Kiss Blanka páros féltávig vezetett, de végül a harmadik helyen ért célba.