Gólfesztivállal zárult a bajnokság

A pontvadászat zárófordulójában a tartalékosan kiálló bajnok Ferencváros ellen a Bp. Honvéd Eppel lövésével szerzett vezetést. Később, ahogy Szerhij Rebrov becserélte a Fradi kulcsembereit, megváltozott a játék. Isael 14 m-ről egyenlített, majd Boli a balösszekötő helyéről lőtte a hosszú sarokba a Franzstadt győztes találatát.

Mezőkövesden Pintér Attila edző 55. születésnapját gólzáporral ünnepelték az MTK ellen. Jurina fejjel szerzett vezetést, majd Nagy D. 17 m-ről talált be. Később a kék-fehér Ferreira fejelte saját kapujába a harmadikat, majd Vajda 14 m-ről köszönt be. A matyó hímzésre emlékeztető fürdővárosiak Vutov révén már ötnél jártak, de Varga R. szépített, és ez a gól pont elég volt arra, hogy az MTK a kövesdiek előtt maradjon.

Újpesten kilenc gólt hoztak össze a hazaiak és a zalaiak. A vendégek Szánthó pöccintésével vezettek, de Antonov bal sarkos lövéssel egyenlített, majd ugyanő a 16-osról csavart a kapuba, és Pauljevics 10 m-ről vágta be a harmadikat. Később feltámadtak a zalaiak, Szánthó lőtt szabadrúgásból bombagólt, és Koszta fejjel egyenlített.

Ám új erőre kapott az Újpest, Risztevszki közelről küldte be az újabb gólt, de Gergényi megint egyenlített, végül Beridze lőtte be az újpesti győztes „dugót”.

A paksiakról lerítt, hogy már csak testben vannak Kisvárdán. A szabolcsiak Viana fejesével, Melnyik bal sarkos lövésével, Ötvös bólintásával és Leoni ötös sarkáról megküldött labdájával szünetig négyet rámoltak be. Később Haraszti 11-esből szépített, de Camaj visszaállította a „világ rendjét”.

A már kiesett Diósgyőr lejáratta magát a szurkolói előtt. Pedig a fehérvári Nikolics 11-est hibázott, de Petrjak még szünetig megkezdte a gólgyártást. Utána Nikolics közelről javított, majd a kiugró Zivzivadze vágta be a következőt, míg a negyediket megint csak Nikolics szúrta a kapuba.

A sereghajtó budafokiak ellen az ezüstéremre hajtó felcsútiak negyedóra alatt három gólnál tartottak. Nagy Zs. az ötösről szerzett vezetést, majd Knezevic kétszer ekkora távolságból talált be. Utána újra Nagy Zs. talált a léc alá, majd Slagveer bólintotta be a negyediket. Fordulás után csak gurigáztak a felcsútiak, de azért Spandler még befejelte az ötödiket.

33. forduló: Mezőkövesd-MTK 5-1 (3-0). Gl.: Jurina (17.), Nagy D. (40.), Ferreira (öngól, 53.), Vajda (61.), Vutov (64.), ill. Varga R. (79. – 11-es). Bp. Honvéd-Ferencváros 1-2 (1-0). Gl.: Eppel (43.), ill. Isael (82.), Boli (86.). Újpest-Zalaegerszeg 5-4 (3-1). Gl.: Antonov (16., 28.), Pauljevics (36.), Risztevszki (70.), Beridze (90.), ill. Szánthó (8., 61.), Koszta (63.), Gergényi (79.). Kisvárda-Paks 5-1 (4-0). Gl.: Viana (8.), Melnyik (13.), Ötvös (34.), Leoni (45.), Camaj (85.), ill. Haraszti (67. – 11-es). Diósgyőr-Fehérvár 0-4 (0-1). Gl.: Petrjak (44.), Nikolics (54., 90.), Zivzivadze (79.). Puskás AFC-Budafok 5-0 (4-0). Gl.: Nagy Zs. (8., 16.), Knezevic (15.), Slagveer (34.), Spandler (73.).

A bajnokság végeredménye

1. Ferencváros      33           23           9             1             69-22      78
  2. Puskás AFC       33           18           4             11           52-42      58
  3. Fehérvár            33           16           8             9             68-38      56
  4. Paks                    33           14           8             11           76-64       50
  5. Kisvárda            33           11           10           11           30-36        46
  6. Újpest                33           12           6             15           46-67        42
  7. MTK                   33           11           9             13           44-49        42
  8. Mezőkövesd     33           11           9             13           40-46        42
  9. Zalaegerszeg    33           10           7             16           58-58        37
  10. Honvéd             33            9           10            14          46-48         37
  11. Diósgyőr           33            9           6              18          34-53         33
  12. Budafok            33            7           6              20          34-74         27