Elhódították a serleget a mieink

Folytatódtak a küzdelmek a férfi kézilabdázók Euro-kupájában. A magyar válogatott a 6. fordulóban négygólos győzelmet aratott Veszprémben a legnagyobb vetélytársa, Horvátország ellen.

Az egykori társállam veretlenül érkező legjobbjai ellen a magyar csapat negyedóráig nem találta a ritmust, a horvátok három góllal elhúztak. Aztán a mieink remekül váltottak, ami előbb négy és fél perces gólcsendben nyilvánult meg, aztán abban, hogy fiaink négy perc alatt kiegyenlítettek, de a szünetre egygólos vendégelőnnyel mentek a csapatok.

A második játékrész elején a horvátok kerültek előnybe, majd a félidő közepén a magyar gárda átvette a vezetést. Az előny ötgólosra hízott. Ebből végül négyet sikerült megtartani, ami azt jelenti, hogy a mieink már meg is nyerték az Eurokupa-sorozatot.

Férfiak, Eurokupa: Magyarország-Horvátország 26-22 (9-10). A magyarok legjobb dobói: Máthé 5, Rodríguez 5, Topic 4, Bánhidi 3.