Szépen csillog a magyar arany

A varsói birkózó Európa-bajnokságon a kötöttfogásúak 77 kg-os súlycsoportjában Lőrincz Tamás pályafutása negyedik aranyérmét szerezte meg, miután a döntőben legyőzte török ellenfelét.

A világbajnoki címvédő magyar kiválóság az előcsatározások során a román Ilie Cojocarit, a horvát Antonio Kamenjasevicet és a fehérorosz Csimur Bergyiut is fölényesen verte, ezután a legjobb négy között a német Michael Felix Widmayert is könnyedén győzte le.

A döntőben a török Yunus Emre Basar sem tudott nagyobb ellenállást tanúsítani Lőrincz Tamás korábbi ellenfeleinél. Az első másfél percben állásból küzdöttek a felek, ám akciót nem hajtottak végre. Az látható volt, hogy Lőrincz uralja a szőnyeget, a bírók Basart megintették (1-0), és le kellett mennie parter-helyzetbe, ahonnan a magyar remekül emelte ki és dobta el őt (3-0).

A második menetben Lőrincz látványosan erősebb volt a töröknél, végig ő tolta előre Basart, akit alig egy perc után ismét megintettek (4-0). Lentről a török megint nem tudta kivédeni a magyar birkózó emelését, majd dobását sem, mely után a hátán puffant (8-0) a szőnyegen.

Ez egyúttal a döntő végét jelentette, mivel Lőrincz elérte a technikai tushoz szükséges különbséget. Lőrincz Tamás ezzel negyedik Európa-bajnoki győzelmét szerezte meg.

„Már egy-két héttel a verseny előtt éreztem, hogy jó formában vagyok, ez elég nagy magabiztosságot adott. A második mérkőzésemen volt egy holtpont, amikor egy nagy dobás után fejre estem, azóta merevebb is a nyakam. De hát ennyi baj legyen, a döntő úgy sikerült, ahogy terveztem, teljesen uraltam a mérkőzést, minden bejött” – értékelt a bajnok.

A 97 kg-osok súlycsoportjában Kiss Balázs, a nőknél 62 kg-ban Sastin Marianna ezüstérmet szerzett.