Győzelem a Pireneusok alján

A labdarúgó világbajnoki selejtezők harmadik fordulójában a magyar válogatott Andorrában vendégeskedett. A mieink a törpeállam legjobbjai ellen sokáig nem találták a ritmust, a hazaiak a kapujuk elé tömörültek, kőkeményen, sőt pokróc durván védekeztek. Ennek esett áldozatul Kalmár, aki az első félóra végén a térdében oldalszalag-szakadást szenvedett.

Az első félidő utolsó pillanataiban tört meg a jég, amikor Nikolics bal oldali középre emelése után Fiola 4 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte a magyarok vezető gólját (0-1).

A szünet után rákapcsoltak a mieink. Az 53. percben Kleinheisler jobb oldali beadását Gazdag a védőket megelőzve, 3 m-ről a rövid sarokba fejelte (0-2).

S ha egy üzlet beindul! Öt perccel később Szalai Ádám csúsztatja fejjel a labdát Kleinheisler elé, aki az ötös jobb oldali csücskétől a hosszú sarokba passzolta a labdát (0-3).

A mieink biztosan tartották előnyüket, de a végén újra összesűrűsödtek az események. A 90. percben Varga R. 23 m-ről meglőtt szabadrúgása a kapufáról pattant ki, és az érkező Nego közelről a kapu közepébe passzolt (0-4). A hosszabbításban Hangya kezezett, és a 11-est Pujol a kapu közepébe helyezte (1-4).

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Az első félidő nehéz volt, Andorra jól védekezett. A szünet után sokat javult a játékunk, jó helyeken játszottuk meg a labdát.”

Vb-selejtező: Andorra-Magyarország 1-4 (0-1). Andorra la Vella, 300 néző. Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Lovrencsics (Varga K., 83.), Kleinheisler (Nego, 83.), Nagy Á. (Sigér, 61.), Kalmár (Gazdag, 29.), Hangya – Nikolics (Varga R., 61.), Szalai Á. Gl.: Pujol (93. – 11-es), ill. Fiola (45.), Gazdag (51.), Kleinheisler (58.), Nego (90.).

További eredmények: Anglia-Lengyelország 2-1, San Marino-Albánia 0-2.