Drámai döntetlen, sima győzelem

Megkezdődtek a labdarúgó világbajnoki selejtezők. A magyar válogatott a budapesti Puskás Arénában fogadta az esélyesebb lengyeleket, akik azonnal támadólag léptek fel, ennek ellenére a mieink gyorsan vezetést szereztek.

A 6. percben Fiola remek indítása után Sallai lépett ki a védők közül a jobbösszekötő helyén, majd 14 m-ről a bal alsó sarokba vágta a labdát (1-0).

A lengyelek magukhoz ragadták a karmesteri pálcát, egyfolytában a magyar tizenhatoson pattogott a labda, de a hazai védelem kiválóan rombolt. A 19. percben egy újabb magyar ellentámadás végén Lovrencsics 20 m-ről küldött lövését védte a vendégek kapusa.

A lengyelek első veszélyes helyzetére a 27. percig kellett várni, de Milik a kapunk mellé fejelte a labdát. Továbbra is a vendégek uralták a játékot, de a mieink jól védekeztek, és méltán vonulhattak előnnyel pihenőre.

A szünet után ismét a lengyelek támadtak, ám a magyarok növelték az előnyüket. Az 53. percben Lovrencsics jobbról laposan adta középre a labdát, Sallai lövésébe még beleléptek, de Szalai Ádám az ötös jobb oldali csücskétől fordulásból a hosszú sarokba emelte a játékszert (2-0).

A lengyelek azonban nem lankadtak, még jobban fokozták a nyomást, és a magyar védelem már nem tudta feltartóztatni őket. A 60. percben Jozwiak jobb oldali beadását Piatek 5 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte (2-1).

Aztán jött a következő. Egy perc sem telt el, amikor Zielinski passzolt a jobb oldalon kiugró Jozwiaknak, aki 8 m-ről a hosszú sarokba talált (2-2).

A villámgyors lengyel dupla után félő volt, hogy a mieink még többet kapnak, de a magyarok képesek voltak újítani. A 78. percben Szalai Ádám bal oldali beadásába Lang fejjel belecsúsztatott, és a hosszú oldalon érkező Orbán közelről a kapuba továbbította a labdát (3-2).

Ismét felcsillant a győzelem reménye, de ekkor előlépett a világ jelenlegi legjobb formában lévő csatára, Lewandowski, aki 13 méterről a bal felső sarokba lőtte a lengyelek újabb egyenlítő gólját (3-3).

A vendégek végigtámadták a mérkőzést, a döntetlen igazságos, de a mieink nagy esélyt szalasztottak el.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „A mérkőzés előtt aláírtam volna a döntetlent, de azután, hogy átéltem a kispadról a mérkőzést, fáj a pontvesztés. Ha kétgólos vezetésnél nem hibázunk nagyokat, megtarthattuk volna a három pontot, és még 3-2 után is nyerhettünk volna. A két lengyel gól után is képesek voltunk nyomás alá helyezni az ellenfelet, és visszavettük az előnyt, de elkövettünk egy újabb súlyos hibát a végén.”

Vb-selejtező: Magyarország-Lengyelország 3-3 (1-0). Budapest, v.: Brych (német). Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics (Nego, 66.), Nagy Á., Kleinheisler, Kalmár (Sigér, 81.), Hangya (Lang, 66.) – Szalai Á., Sallai (Varga K., 72.). Gl.: Sallai (6.), Szalai Á. (53.), Orbán (78.), ill. Piatek (60.), Józwiak (61.), Lewandowski (82.). Kiállítva: Fiola (93.).

*

Legközelebb a magyar csapat San Marinóban lépett pályára, ahol csak a győzelem volt elfogadható eredmény. A mieink rögtön támadólag léptek fel, és még az első negyedórában vezetést szereztek. A 13. percben Sallait rántották le a 16-oson belül a hazai védők. A megítélt 11-est Szalai Á. a bal alsó sarokba helyezte (0-1).

A folytatásban is a mieink rohamoztak, a 20. percben Sallai 19 m-ről meglőtt szabadrúgása után a sorfalban álló egyik védő kézzel ütött a labdába. A büntetőt Sallai a jobb alsó sarokra lőtte, de Benedettini szép vetődéssel kiütötte a labdát.

A kihagyott lehetőség nem vetette vissza a mieinket, állandóan a hazai 16-oson pattogott a labda, de a szívósan védekező San Marinóiak sokáig jól tartották magukat. Sallai, majd Szalai Á. is jó helyzetben fejelt a léc fölé.

A szünet után még nagyobb erővel támadtak a magyarok, újra Sallai hibázott nagy helyzetben, de aztán továbbra is jól  rombolt a hazai védelem.

A 71. percben érkezett az idegnyugtató második magyar gól, amikor Botka jobb oldali beadása után Sallai a hosszú oldalról, az ötös sarkáról a léc alá fejelte a labdát (0-2).

Döntő fölénybe került a magyar válogatott, a 84. percben Nikolicsot buktatták a 16-oson belül. A megítélt 11-est a sértett a léc alá bombázta (0-3).

A magyar csapat a várakozásnak megfelelő győzelmet aratott San Marinóban.

Vb-selejtező: San Marino-Magyarország 0-3 (0-1). Serravalle, v.: Walsh (skót). Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego (Kalmár, 46.), Sigér, Gazdag (Kleinheisler, 62.), Cseri (Nikolics, 46.), Varga K. (Varga R., 72.) – Sallai, Szalai Á. (Géresi, 85.).

A csoport többi mérkőzésén: Andorra-Albánia 0-1, Anglia-San Marino 5-0, Albánia-Anglia 0-2, Lengyelország-Andorra 3-0.

A csoport állása:

1. Anglia                         2      2            –              –              7-0         6

2. Lengyelország           2      1             1             –             6-3          4

Magyarország           2      1             1             –             6-3           4

3.  Albánia                      2       1             –             1             1-2           3

4. Andorra                     2       –             2            –              0-4          0

5. San Marino               2       –             –              2            0-8          0