Megváltották a tokiói repülőjegyet

A magyar női kézilabda-válogatott megváltotta a tokiói ötkarikás játékokra szóló repülőjegyét a győri olimpiai selejtező csoportküzdelmekben.

A mieink az első fordulóban Kazahsztán ellen kezdettől fogva vezettek, az ázsiaiak közel negyedóráig tartották magukat, de utána beindult a hazai henger. Különösen Lukács volt elemében, de Kiss és Háfra is szállította a gólokat, így a szünetre 12 gólos hazai pihenőre vonulhattak a csapatok (20-8).

A szünet után folytatódott a magyar gálaelőadás, a mieink szinte tetszés szerint lőtték a góljaikat. Szucsánszki folytatta a gólpasszok osztogatását, Klujber és Helembai gondoskodott a gólzápor kiteljesedéséről. A mieink a támadásaik 80%-ából gólt lőttek, és óriási fölénnyel nyerték az első, „bemelegítő” találkozót.

Magyarország-Kazahsztán 46-19 (20-8). A magyarok legjobb dobói: Lukács 7, Klujber 6, Kiss 5, Helembai 5.

A következő játéknapon a mieinknek Szerbiát kellett legyőzniük az álmok beteljesüléséhez. Ezúttal is rögtön a magyarok ragadták magukhoz a karmesteri pálcát, a szerbek először csak az 5. percben tudtak betalálni. Kovacsics mellett Szöllősi-Zácsik is szállította a gólokat, és félidőig 16-12-es előnyt sikerült szerezni a mieinknek.

A szünet után Bíró jól védett, Lukács biztos kézzel értékesítette a helyzeteit. Kovacsics és Szöllősi-Zácsik továbbra is remekelt, az ellenfél nem tudta megtörni csapatunk lendületét. Az utolsó percek már valódi örömjátékot hoztak, és a pompásan kézilabdázó magyar válogatott a nagyszerű győzelmével kijutott a tokiói olimpiára.

Magyarország-Szerbia 31-23 (16-12). A magyarok legjobb dobói: Szöllősi-Zácsik 7, Kovacsics 6, Lukács, Schatzl 4-4.

Már nem volt különösebb tétje a két továbbjutó, a magyar és az orosz csapat záró összecsapásának. Az első tíz percben a mieink diktálták az iramot, Szöllősi-Zácsik és Kovacsics szebbnél szebb gólokat lőtt. A 6-4-es magyar vezetés után fordult a kocka, az oroszok a kemény védekezésük és dinamikus támadásaik révén átvették a vezetést.

A szünet után a mieink igyekeztek utolérni az olimpiai bajnoki címvédőket, de a lélektani pillanatokban az oroszok Vjahireva vezérletével néhány góllal mindig el tudtak lépni. Lányainknak nem kell szégyenkezni a vereségért, mert végig jól küzdöttek a világ egyik legjobbja ellen, és a lényeg mégiscsak az, hogy a magyarok kijutottak az olimpiára.

Magyarország-Oroszország 23-29 (12-14). A magyarok legjobb dobói: Klujber, Kovacsics, Szöllősi-Zácsik 5-5.