Szépen csillognak az aranyérmek

A hollandiai Dordrechtben megrendezett rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokságon minden eddiginél jobban szerepeltek a magyar versenyzők, akik három arany- és három ezüstérmet szereztek.

Liu Shaoang nyerte az 500 m-es távot: kiválóan rajtolt, és előnyét végig megőrizte. „Reggel úgy keltem fel, hogy tudtam: világbajnok leszek” – árulta el a verseny után Liu Shaoang. Hozzátette: „Éreztem, hogy meglesz a világbajnoki aranyérem, de erről nem beszéltem senkinek.”

A siker titkáról elmondta: „500 m-en nagyon számít, ki milyen időket fut, s én a negyed-, majd az elődöntőben is a leggyorsabb voltam, így a fináléban az egyes pályáról rajtolhattam.” „Úgy érzem, jól koriztam, nagyon örülök az aranyéremnek nagyon” – összegzett Liu Shaoang.

A fiatalabb Liu-fivér sikere azonban még csak a kezdet volt. A bátyja sem akart lemaradni az éremhalmozásban, így az 1000 m-es döntőben kettős magyar győzelem született: az aranyérmet Liu Shaolin Sándor, az ezüstmedált pedig Liu Shaoang szerezte meg. Végig úgy segítették egymást, hogy ellenfeleiknek esélyt sem adtak az előzésre.

A 3000 m-es szuperdöntő után az egyéni összetett verseny ismét a magyarok kettős győzelmét hozta. Itt Liu Shaoang kapta az arany-, Liu Shaolin Sándor pedig az ezüstérmet.

A végére maradt a férfiváltó, amely ezúttal a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Burján Csaba összetételben futott, és bár kicsúsztak, így is odaértek a dobogó második fokára.