Nagyszerű csata az örökrangadón

Ritkán láthatóan izgalmas összecsapást hozott a 218. örökrangadó a Hungária körúton. Zubkov már az első percben a bal felső sarokba bombázta a Ferencváros vezetőgólját, öt perc múlva Laidouni fejese döngette meg az MTK kapufáját.

A játékrész közepén Zubkov a jobb sarokba lőtte az FTC második gólját, majd ugyanő zúgó kapufát rúgott.

A szünet után feltámadtak a kék-fehérek. Előbb Nagy Zs. fejjel szépített, kicsivel később a nemrég a IX. kerületből elküldött Varga R. 11-esből kiegyenlített. A Fradi visszavehette volna a vezetést, de Mák 11-esét Mijatovics kivédte. A hajrában mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, a zöld-fehér Tokmac meccslabdát hibázott, maradt a 2-2-es döntetlen.

Az FTC így is növelte az előnyét, mert meglepetés született a két „Puskás-csapat” csatájában. A felcsútik Knezevic 18 m-ről meglőtt szabadrúgásával szereztek vezetést, de a Bp. Honvéd Gazdag bal sarokba küldött fejesével egyenlített. A hajrában Gazdag bal felső sarokba küldött 11-esével a Honvéd a maga javára fordította a mérkőzést.

A borsodi rangadón a diósgyőriek Milovic 7 m-ről a bal sarokba lőtt labdájával szereztek vezetést, majd Chrien 10 m-ről a kapu bal oldalába küldte a mezőkövesdiek egyenlítőgólját. A hajrában a miskolci Ivanovszki 11-esből talált a jobb sarokba, de végszóra Farkas közelről befejelte a matyók újabb találatát, amellyel a Mezőkövesd 10 mérkőzés után is veretlen maradt, a diósgyőriek pedig az az utolsó helyen ragadtak.

Budafokon tizenegy lelkes magyar fiatal küzdött a tíz külföldivel kiálló kisvárdaiak ellen. A második játékrész derekáig nem esett gól, akkor Ihring-Farkas jobbról, 18 m-ről a kapus felett a hosszú sarokba emelte a hazaiak első gólját, majd egy perc múlva Kovács D. 17 m-ről a jobb alsó sarokba vágta a másodikat – így végül a promontoriak pezsgőzhettek.

Pakson az első játékrészben Gévay a gólvonalról gyötörte be a hazaiak vezetőgólját. Szünet után feltámadt az Újpest, Antonov 18 m-ről a bal sarokba vágta az egyenlítőgóljukat, majd Beridze valamivel közelebbről lőtt ugyanoda. Az atomvárosiak elkeseredetten rohamoztak az egyenlítésért, de ez ellentámadás végén Szakály P. bebiztosította a IV. kerületiek meglepőgyőzelmét.

Zalában a hazaiak több mint egy óráig jól ellenálltak a fehérváriaknak, de akkor Tanaszin fellökte Petrjakot. A hazai védőt kiállították, a 11-est pedig Nikolics bevágta. Ezzel nagyjából el is dőlt minden, de aztán Nego még 13 m-ről a jobb sarokba lőtte a vendégek „idegnyugtató” második találatát, amellyel véget ért a fehérváriak hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata.

23. forduló: MTK-Ferencváros 2-2 (0-2). Gl.: Nagy Zs. (55.), Varga R. (60. – 11-es), ill. Zubkov (1., 23.), Diósgyőr-Mezőkövesd 2-2 (1-1). Gl.: Milovic (14.), Ivanovszki (83. – 11-es), ill. Chrien (27.), Farkas (87.). Budafok-Kisvárda 2-0 (0-0). Gl.: Ihring-Farkas (69.), Kovács D. (70.). Puskás AFC-Bp. Honvéd 1-2 (1-1). Gl.: Knezevic (18.), ill. Gazdag (33., 73. – 11-es). Zalaegerszeg-Fehérvár 0-2 (0-0). Gl.: Nikolics (64. – 11-es), Nego (78.). Paks-Újpest 1-3 (1-0). Gl.: Gévay (26.), ill. Antonov (47.), Beridze (60.), Szakály P. (92.).