Újra a legjobbak közt a mieink

Örömmámorban úsznak a magyar férfi kosárlabda hívei, hiszen fiaink a selejtezőből hatalmas izgalmak közepette kijutottak az Európa-bajnokságra.

A selejtezők küzdelmei oda-vissza alapon kezdődtek, de a világjárvány miatt a hátralévő mérkőzéseket a minap Kijevben játszották le. A magyar legénység az Eb-címvédő szlovén gárdával kezdett.

Benke remek kosarával indult a mérkőzés, de két triplával válaszolt az ellenfél, majd több mint tíz ponttal elmentek, ebből sikerült kicsit lefaragni az első negyed végére (23-15).

A folytatásban mindkét csapat rosszul dobott, Ferencz triplájával három pontra feljöttünk, amelyet a szlovének a félidőig még eggyel megtoldottak (40-36).

Szünet után Váradi és Vojvoda is betalált, feljöttünk 41-40-re, de Muric két kosárral felelt. Perl dobott triplát, de Blazic az ötödik hármasát is bevágta. 14 pontra nőtt a különbség, de a mieink a harmadik negyed végére szépítettek (65-58).

Az utolsó játékrész Span triplájával indult, majd Váradi és Vojvoda következett, de a mieink hiába lelkesedtek, nem tudtak közelebb jutni a szlovénekhez, visszavágtak a szombathelyi vereségért.

Szlovénia-Magyarország 84-72 (23-15, 17-21, 25-22, 19-14). A magyarok legjobb dobói: Perl 16/6, Váradi 15/6, Vojvoda 13/3.

Sorsdöntő volt az osztrákok elleni találkozó, mert a mieinknek a kijevi tornán egy győzelem kellett az Eb-re jutáshoz. A fiaink remekül kezdtek, Váradi és Eilingsfeld révén 5-0-ra vezettek. A magyar lendület a negyed közepéig tartott, ekkor átvették a vezetést az osztrákok, a játékrész végén nyugati szomszédaink már öt ponttal vezettek (20-15).

A második negyed még rosszabbul indult, az osztrákok tíz fölé növelték az előnyüket. A mieinknek sokáig semmi sem sikerült, de a játékrész hajrájában Benke bevágott egy triplát. Így szünetig tíz pont alá csökkent a különbség (39-30).

A harmadik menetben rosszul védekeztünk, ezért hiába dobtunk kosarakat, alig csökkent a különbség. Végül Ferencz távolijával, majd Váradi pontjaival ötre sikerült feljönnünk (59-54).

Mindkét oldalon óriási kosarakkal zajlott a negyedik játékrész „flúgos futama”. Vojvoda és Váradi kosaraival egy perccel a vége előtt egyenlítettünk, és a döntetlent megtartottuk (75-75).

Jöhetett a hosszabbítás! Lamesic szerzett vezetést az osztrákoknak, majd Váradi dobott triplát. Klepeisz hármasával vették vissza a vezetést az osztrákok, de Benke 10 másodperccel a vége előtt, őrületes triplát dobott a jobb oldalról. Ezzel a mieink győztek 83-81-re, és kijutottunk az Eb-re!

Magyarország-Ausztria 83-81 (15-20, 15-19, 24-20, 21-16, 8-6). A magyarok legjobb dobói: Vojvoda 22/12, Benke 14/6, Váradi 12/3, Eilingsfeld 11/9, Filipovity 11/3.

A visszavágón már nyugodtan játszhattak a mieink az osztrákok ellen. Ez meg is látszott a pályán, a magyar csapat sokkal simábban legyőzte a „sógorokat”.

Az osztrákok csak az első negyedben tudták tartani a lépést a mieinkkel. A magyar fiúk a remeklő Perl és Vojvoda vezérletével magabiztosan és felszabadultan játszottak, és megérdemelten gyűjtötték be negyedik sikerüket a selejtezőben. A keretből mind a 12 játékos szerzett kosarat, a meccs legjobbja Perl lett 17 ponttal.

Magyarország-Ausztria 81-58 (16-18, 22-12, 20-12, 23-16). A magyarok legjobb dobói: Perl 17, Keller 13/3, Vojvoda 12/6.