Kanadai „gát” a magyar klasszis előtt

A magyar éljátékosok is részt vettek az év első nagy tenisztornáján, a melbourne-i ausztrál nemzetközi bajnokságon.

Férfi egyesben a világranglista 55. helyén álló Fucsovics Márton a helybeli Marc Polmans ellen kezdett, az első játszmában sorra vették el egymás adogatásait, de a „flúgos futamból” az ausztrál fiú ki jobban (6:4).

Ezután a magyar versenyző összeszedte magát, hozta a játékait, és kiegyenlített (6:3), majd a harmadik szettben Fucsovics alig-alig engedte szóhoz jutni ellenfelét (6:1). Ám ezután Polmans szinte megtáltosodott, és kiegyenlítette a szettarányt (7:6). A döntő játszmában ismét rákapcsolt Fucsovics, többször elnyerte ellenfele adogatójátékát, és több mint négyórai játék után továbbjutott.

Fucsovics Márton-Marc Polmans (ausztrál) 4:6, 6:3, 6:1, 6:7, 6:3.

Legközelebb Fucsovics a háromszoros Grand Slam-torna-győztes svájci Stan Wawrinka ellen lehengerlően kezdett, többször elvette ellenfele adogatását, simán tette zsebre a szettet (7:5). A második játszmában folytatódott a magyar álomjáték, a 17. helyen kiemelt svájci alig mutatott „életjelet”, Fucso-vics 35 perc után vitte el ezt a játszmát (6:1).

Ekkor fordult a kocka, Wawrinka gyorsan elvette Fucsovics adogatását, és a játszma végéig megőrizte előnyét(6:4), majd a negyedik felvonásban lesöpörte Fucsovicsot(6:2).

A döntő menetben a magyar fiú már 5:3-ra vezetett, de hiába szervált a győzelemért, Wawrinka egyenlített. A rövidítésben a svájci 9-6-nál három meccslabdához jutott, de ezeket Fucsovics hárította, majd a győzelmet is kiharcolta.

Fucsovics Márton-Stan Wawrinka (svájci, 17.) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6.

A harmadik fordulóban a 14. kiemelt kanadai Milos Raonic bombaerős szervái után a lehető leghamarabb igyekezett lezárni a labdameneteket, de Fucsovics jól ellenállt a bombáknak. Az első játszma végén rövidítés döntött, amelyben viszont a juharleveles fiú bizonyult jobbnak (7:6).

A második szettben fej fej mellett haladtak a felek, végül Fucsovics elvette Raonic szerváját, és 7:5-re behúzta a játszmát. Nem sokkal később beütött a mennykő: Fucsovics a combjához kapott, és a szettben már nem tudott több játékot nyerni (6:2).

Ezután hosszan ápolták Fucsovics combját, és el is szálltak az esélyei.

Fucsovics Márton-Milos Raonic (kanadai, 14.) 6:7, 7:5, 2:6, 2:6.

Másik éljátékosunk, a világranglista 94. helyén álló Balázs Attila az első fordulóban a spanyol Roberto Carballes Baenával (99.) csapott össze. Az első játszmát szoros küzdelemben a spanyol, a másodikat pedig teljesen simán a magyar fiú nyerte. A folytatásban viszont Balázs ellőtte a puskaporát, és a következő két szettet – és ezzel a meccset – simán nyerte az ibériai játékos.

Roberto Carballes Baena (spanyol)-Balázs Attila 7:5, 3:6, 6:2, 6:3.

Női egyesben Babos Tímea az első játszmában a belga Ysaline Bonaventure ellen szettlabdáról tudott rövidített játékban 7:6-ra fordítani. A folytatásban sokáig együtt haladtak a felek, végül Babos fogadóként két meccslabdához is jutott, s a másodikat kihasználva, 90 perc alatt nyert.

Babos Tímea-Ysaline Bonaventure (belga) 7:6, 6:4.

A második fordulóban a magyar élversenyző Anasztaszija Potapova ellen görcsösen kezdett, sok hibával játszott, így az élete első Grand Slam-versenyén induló orosz lány 6:2-re megnyerte az első játszmát.

A folytatásban Babos rögtön elnyerte ellenfele adogatását, majd 3:1-nél is fogadóelőnyhöz jutott, de ezt az esélyt már kiengedte a kezéből. Aztán Potapova összeszedte magát, és ezt a szettet is a maga javára fordította.

Babos Tímea-Anasztaszija Potapova (orosz) 2:6, 4:6.