Nagy menetelés Egyiptomban

Javában zajlik Egyiptomban a férfi kézilabda-világbajnokság. Lapzártáig a magyar válogatott minden mérkőzését megnyerte.

A mieink a csoportmérkőzéseket a Zöld-foki-szigetek ellen kezdték, és hamar többgólos előnyt szereztek. Az afrikaiak nem adták fel, mindvégig lelkesen küzdöttek, de azért fiaink sima győzelme nem forgott veszélyben.

Magyarország-Zöld-foki-szigetek 34-27 (19-14). Legjobb dobók: Ancsin 7, Hornyák, Bánhidi, Sunajko, Balogh 4-4.

Legközelebb Uruguay csapatát valósággal lehengerelték az egyre jobban játékba lendülő magyarok. Máthé mindvégig tarthatatlannak bizonyult a dél-amerikaiak számára, de a többiek is hozzátették a magukét a 26 gólos győzelemhez.

Magyarország-Uruguay 44-18 (16-8). Ld.: Máthé 8, Győri 5, Lékai, Bodó, Bóka, Rosta, Ancsin 4-4.

Fiaink az első igazi nagy erőfelmérőn is remekeltek. Máthé és Bánhidi góljaival elhúztunk a németektől, a 26. percben már öt góllal vezettek legjobbjaink, de az ellenfél a második félidő elején kiegyenlített. Ettől kezdve fej fej mellett haladtak a csapatok, a germánok még vezettek is, de a hajrában a mieink Lékai góljával kiharcolták a győzelmet.

Magyarország-Németország 29-28 (15-14). Ld.: Máthé, Bánhidi 8-8, Lékai 4.

A magyar csapat csoportelsőként jutott a középdöntőbe, ahol a brazilok ellen folytatódott a győzelmi sorozat. Mint Gulyás István szövetségi kapitány elmondta: csapatunk a játék minden elemében mérkőzésről mérkőzésre fejlődik. A fiúk már az első félidőben eldöntötték a találkozót, és a folytatásban még növelték is előnyüket.

Magyarország-Brazília 29-23 (16-11). Ld.: Bánhidi 5, Máthé, Bodó 4-4.

A lengyelek ellen már a negyeddöntőbe jutás volt a tét, és a srácok ennek megfelelő hévvel vetették magukat a küzdelembe. Lékai vezérletével hatgólos előnyt szereztek a mieink. A lengyelek támadásban kapus nélkül, hét emberrel jöttek előre, de így is csak kicsit tudtak közelebb jönni a magyarokhoz, akik győzelmükkel a legjobb nyolc közé jutottak.

Magyarország-Lengyelország 30-26 (16-10). Ld.: Lékai 8, Máthé 6, Rosta 4.

*

Nagy rangadókkal folytatódtak a csatározások a női Bajnokok Ligájában.

Az A-csoportban a Ferencváros az idegenben már legyőzött dán Esbjerg ellen otthon nem tudta megismételni korábbi bravúrját, és noha a lányok most is lelkesen küzdöttek, a vendégek szinte végig vezetve nyerték meg az összecsapást.

FTC-Esbjerg (dán) 24-28 (12-13). Ld.: Bölk 9, Klujber 7.

Legközelebb viszont már sikerült a nagy fegyvertény a Kőbányai úton! A csoportelsőségért küzdő francia Metz ellen a remekül küzdő Fradi-lányok Szucsánszki vezérletével szép győzelmet arattak, és a harmadik helyre zárkóztak fel.

FTC-Metz (francia) 32-30 (18-15). Ld.: Szucsánszki 7, Malestein 6, Klujber 5.

Az összecsapás franciaországi visszavágóján a Fradi szinte végig több góllal vezetett. Két perccel a vége előtt a zöld-fehérek előnye még mindig két gól volt. A hazaiak azonban a végjátékban a maguk javára fordították a mérkőzést.

Metz-FTC 30-29 (14-17). Ld.: Malestein 6, Klujber 5, Kovács 4.

A B-csoportban a Győri ETO ráállt a döntetlenekre. Pedig a Rába-partiak a dániai vendégjátékukon sokáig vesztesnek tűntek, a hazaiak már öt góllal is vezettek, de magyar bajnok megrázta magát, és Amorim vezérletével egyenlített.

Odense (dán)-Győri ETO 32-32 (18-17). Ld.: Amorim 7, Kristiansen, Lukács 5-5.

A győri arénában szinte végig a Rába-partiak vezettek a francia Brest ellen, ám nem tudtak több góllal ellépni. Így is már-már győztesnek tűntek a mieink, de a vendégek a legvégén kicsikarták a döntetlent. A Győr veretlenül vezeti a csoportját.

Győri ETO-Brest (francia) 27-27 (15-15). Ld.: Kristiansen, Amorim 7-7, Lukács 4.