Véget ért a nagy menetelés

Dermesztő hidegben játszotta le utolsó mérkőzését a Bajnokok Ligája idei csoportkörében a Ferencváros, amely Kijevben sokgólos döntetlen vagy győzelem esetén vívhatta volna ki az Európa Ligába jutást.

A mínusz hét Celsius-fokban idő kellett, hogy a csapatok bemelegedjenek. A 7. percben megbontották a Fradi-védelmet, de Dibusz kapus az utolsó pillanatban el tudta ütni a labdát Verbic fejéről.

Aztán a Dinamo a kezdeti rohamok helyett a kivárásra játszott, a magyar bajnok megbecsülhette a labdát, de támadásban nehezen talált fogást ellenfelén. Aztán egy kijevi kézen megpattanó labda után felcsillant a remény, de a svéd bíró nem adta meg a 11-est. Nem sokkal később Tokmac veszélyes lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.

A sok szabálytalansággal tarkított első félidő vége előtt Zubkov lehetősége után mentettek üggyel-bajjal a gólvonal elől a kijevi védők, így hiába járt közelebb a gólhoz a magyar bajnok, döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Bár a szünet után némileg élénkebb lett a házigazdák játéka, a lelkesedés nem tartott sokáig. Jött a Fradi: Zubkov szép cselei után Tokmac lőtt kapura tiszta helyzetben, ám éppen Buscsan kezébe.

A 60. percben viszont a kijeviek szinte a semmiből szereztek vezetést. Balról De Pena kanyarította be a kapu elé a szabadrúgást, és az ötös bal csücskéről Popov a bal sarokba fejelte a labdát (1-0).

Az utolsó félórában a Fradinak legalább két gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz. Csakhogy Szerhij Rebrov edző ezúttal sem állított be csatárt a zöld-fehér csapatba, és a bekapott gól után is negyedórát várt a cserével. Addig is, Uzuni veszélyes lövését védte az ukrán kapus.

A hajrában rendületlenül próbálkozott az FTC, de a felállt védelem ellen nem volt bennük elég átütőerő, így képtelenek voltak kiegyenlíteni, és vereségükkel a csoport utolsó helyén végeztek. Ezzel együtt a Ferencváros egész őszi nemzetközi szereplése elismerésre méltó.

Szerhij Rebrov edző: „A Juventus és a Kijev elleni idegenbeli mérkőzéseken kimagaslóan jól játszott a csapat. Az öltözőben azt mondtam a játékosoknak: büszkék lehetnek magukra. Nemcsak ezen a meccsen, hanem az egész sorozatban jól szerepeltek. A BL-sorozat legnagyobb tanulsága, hogy nem szabad gyermeteg hibákat elkövetni.”

Bajnokok Ligája, G-csoport: Dinamo Kijev-Ferencváros 1-0 (0-0). FTC: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 80.), Blazic, Dvali, Heister – Laidouni, Haratin (Isael, 74.), Somália – Uzuni (Baturina, 74.), Tokmac (Boli, 86.), Zubkov (Mak, 80.). Gl.: Popov (60.).

A csoport másik mérkőzésén: FC Barcelona-Juventus (olasz) 0-3.

A csoport végeredménye

1. Juventus         6            5             0             1             14-4       15
  2. Barcelona       6            5             0             1             16-5       15
  3. Kijev                6            1             1             4               4-13       4
  4. FTC                  6            0             1             5               5-17       1