Osztálykülönbség a katalánok javára

Újabb roppantul nehéz mérkőzést játszott a Ferencváros a Bajnokok Ligájában. A budapesti Puskás Arénában rögtön az FC Barcelona ragadta magához a kezdeményezést. A legjobbjait – pl. Messit, Coutinhót, Piquet-t – nélkülöző katalán csapat támadott, míg a csatár nélkül játszó, hét védővel felálló Fradi a kapuja elé szorult.

Nem is kellett sokáig várni az első vendéggólra. A 14. percben Dembélé a bal oldalon Botka lába között gurította ki a labdát Jordi Albának, aki laposan középre adott, és a rövid saroknál érkező Griezmann látványos mozdulattal, sarokkal lőtte kapura a labdát, amely Dibusz lába között gurult a jobb sarokba (0-1).

A sokkoló gól után is a vendégek uralták a játékot, a hazaiak alig lépték át a félpályát. A Barcelona gyorsan növelte előnyét. A 21. percben Dembélé robogott el Botka mellett, középre adott labdáját Braithwaite 4 m-ről becsúszva a bal alsó sarokba lőtte (0-2).

A katalánok következő góljára sem kellett sokáig várni. A 28. percben Braithwaite ugrott ki a védők közül, betört a 16-oson belülre, ahol Frimpong hátulról buktatta. A 11-est Dembélé a kapust elfektetve a bal sarokba helyezte (0-3).

Szûk félóra alatt minden eldőlt, de a vendégek továbbra sem engedtek a szorításból, ide-oda cikáztak a Fradi-védők között. Az ijedten futballozó FTC el sem jutott az ellenfele kapujáig.

A szünet után némileg összeszedte magát a Ferencváros, ekkor már néha ki is tudtak lépni az ellenfél térfelére , de igazi helyzetet továbbra sem tudtak kialakítani. Erejüket felőrölte a védekezés, de látszott, hogy a vendégek is megelégedtek az eredménnyel, enyhítettek a nyomáson.

Szerhij Rebrov, az FTC edzője csatárt is hozott be a pályára, de ez sem sokat változtatott a játék képén. A legközelebb Baturina jutott a vendégek kapujához, de fejesét a portás védte. A mérkőzés végen csak annak örülhettünk, hogy a zöld-fehéreket nem ütötte ki a Barcelona.

Az utolsó fordulóban, Kijevben a Fradinak legalább 3-3-as döntetlenre vagy győzelemre lesz szüksége ahhoz, hogy az Európa Ligában folytathassa a küzdelmeket.

Szerhij Rebrov edző: „Az edzéseken éppen az ilyen helyzetekre készültünk, amelyekből gólokat kaptunk. Persze, a sebesség sokat számított. A szünet után jobban koncentráltunk, de mindenki tudta, csoda kellene ahhoz, hogy ilyen riválisok ellen pontot szerezzünk.”

Bajnokok Ligája, G-csoport: Ferencváros-FC Barcelona 0-3 (0-3). Puskás Aréna. FTC: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Sigér (Laidouni, 64.), Somália (Haratin, 81.) – Isael, Tokmac (Mak, 71.), Uzuni (Baturina, 71.). Gl.: Griezmann (14.), Braithwaite (20.), Dembélé (28. – 11-es).

A csoport másik mérkőzésén: Juventus-Dina-mo Kijev (ukrán) 3-0.