Dráma az utolsó pillanatban

Folytatta szereplését a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A zöld-fehérek ezúttal Torinóban, a Juventus otthonában léptek pályára.

Nem a Fradi volt a mérkőzés esélyese, hiszen az olaszok nemrégiben Budapesten is 4-1-re győztek. A zöld-fehérek nem akarták eljátszani az áldozati bárány szerepét, higgadtan és bátran futballoztak, jól állták útját a „zebrák” támadásainak.

A kényelmeskedő Juventus egyetlen veszélyes helyzete sokáig Dybala kapáslövése volt, amelyet Dibusz bravúrosan, lábbal védett.

A 19. percben vezetéshez jutott az FTC: Tokmac beadása megpattant Danilón, és a Cuadradót ügyesen megelőző Uzuni az ötösről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (0-1).

A Fradi továbbra is minden félelem nélkül, átgondoltan focizott. Csakhogy a házigazdák is beleerősítettek, és a világ egyik legjobb csatára is megvillant.

A 35. percben Cuadrado átadása után Ronaldo a 16-os elől, a jobbösszekötő helyéről ballal, laposan a rövid sarokba bombázott (1-1).

A szünet után támadásba lendült a Juventus, de ritkán tudott helyzetbe kerülni, mert a magyar bajnok védelme jól rombolt. A 60. percben mégis kis híja volt az „Öreg Hölgy” góljának, ugyanis Bernardeschi 17 méterről küldött lövése alaposan megdöngette a bal kapufát.

Egyre nagyobb nyomás nehezedett a Fradi kapujára. A 69. percben Ronaldo lépett ki a védők közül, kicselezte a kapust is, de Dibusz visszanyúlva beleért a labdába, amely a csatár sarkára, majd a portás kezébe pattant.

Az újabb izgalom a 77. percben következett, amikor Chiesa átadását Morata az ötös bal sarkától a rövid oldali kapufára vágta.

A hajrában a Ferencváros jól védekezett, és már-már azt hittük, hogy meglesz a döntetlen, amikor a 92. percben jött a dráma: Cuadrado jobb oldali beadását az ötös bal sarkánál üresen hagyott Morata lefejelte, és a labda Dibusz lába között utat talált a hálóba (2-1).

Balszerencsés vereséget szenvedett a Fradi, de az a tanulság, hogy az utolsó pillanatig figyelni kell az ellenfél klasszis csatáraira.

Szerhij Rebrov edző: „Csalódottak vagyunk, hogy a végén kikaptunk, de a mutatott játéknak nagyon örülök. Védekezésben kiemelkedőt nyújtott az egész együttes. Nagyszerű meccset játszottunk a Juven-tusszal, és még kontrákra is maradt erő. Nem volt kevesebb lehetőségünk, mint a riválisnak.”

Bajnokok Ligája, G csoport: Juventus-Ferencváros 2-1 (1-1). Torino. FTC: Dibusz – Blazic, Frimpong, Dvali – Lovrencsics (Botka, 74.), Sigér (Laidouni, 74.), Somália, Heister – Zubkov (Isael, 70.), Tokmac (Boli, 70.) – Uzuni. Gl.: Ronaldo (35.), Morata (92.), ill. Uzuni (19.).

A csoport másik mérkőzésén: Dinamo Kijev-FC Barcelona 0-4.

A csoport állása:

1. Barcelona     4           4             0             0            13-2       12
  2. Juventus       4           3             0             1              8-4         9
  3. Kijev              4           0             1             3             3-10         1
  4. FTC                4           0             1             3             5-13         1