Jöhetnek a világ legjobb csapatai!

Folytatta remek őszi sikersorozatát a magyar labdarúgó-válogatott, amely megnyerte csoportját a Nemzetek Ligája B-divízióban, és feljutott az élvonalba, miután a mieink 2-0-ás győzelmet arattak a török csapat felett.

A törökök agresszív letámadással kezdték a mérkőzést, de a magyar kapusnak csak egy távoli szabadrúgást kellett védenie. A mieink is gyorsan feljöttek, vezettek néhány tetszetős támadást, de a befejezések nem sikerültek.

A törökök feljebb tolták a védekezésüket, ez nem ízlett a magyaroknak, akik ekkor nem tudták hosszabb ideig tartani a labdát. A vendégek valamivel többet támadtak, egy ízben Dibusz védett nagyot, majd Tufan jó helyzetben hibázott.

A szünet után – a cseréknek is köszönhetően – fölénybe került a magyar legénység. A mieink az első helyzetükből vezetést szereztek.

Az 57. percben Varga Kevin 13 m-ről leadott lövését Günök a jobb kapufára tolta, a kipattanót labdát Sigér a jobb kapufánál – egy védő szorításában – közelről a kapuba sodorta (1-0).

A hazai vezetés megtörte a törökök lendületét, így a magyar védelemnek nem kellett nagy rohamokat átvészelnie. A mieink jól tartották előnyüket, a védelem magabiztosan rombolt, s ha kellett, Dibusz is jól védett.

S a végén még csattant egyet a magyar ostor a törökök hátán! A 95. percben egy vendégszöglet után Varga Kevin szerzett labdát a magyar 16-oson, egyedül végigvezette a játékszert az ellenfél kapujáig, majd 18 m-ről megcélozta a jobb alsó sarkot, és a labda a kapus kezét érintve vágódott a hálóba (2-0).

Így a mieink azt követően, hogy kijutottak a jövő évi Európa-bajnokságra, ezzel a győzelemmel feljutottak a Nemzetek Ligája élvonalába, ahol a világ legjobb csapataival csaphatnak össze.

Gera Zoltán edző: „Tudtuk, hogyan áll a szerb-orosz meccs, de megbeszéltük a szünetben, hogy nem szabad döntetlenre játszani. Még egy lapáttal rátettek a srácok, és így meg is tudtuk nyerni a meccset. Nagyszerű közösség van a csapatnál, mindenki tudja a dolgát. Ez a csapat győzelemre volt ítélve az elmúlt pár meccsen.”

Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport: Magyarország-Törökország 2-0 (0-0). Puskás Aréna. Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego (Botka, 89.), Nagy Á., Sigér, Hangya (Holender, 75.) – Kalmár (Cseri, 46.) – Nikolics (Gyurcsó, 64.), Könyves (Varga K., 46.). Gl.: Sigér (57.), Varga K. (95.).

A csoport másik mérkőzésén: Szerbia-Oroszország 5-0.

A csoport végeredménye

1. Magyarország    6     3        2         1             7-4          11
  2. Oroszország       6     2        2         2             9-12       8
  3. Szerbia                6     1         3         2             9-7          6
  4. Törökország       6     1         3         2             6-8          6