Szoboszlai Dominik, az FC Liverpool játékosa bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
A magyar válogatott csapatkapitánya egyedüliként képviseli a Mersey-parti csapatot.
A világ minden tájáról több mint 200 ezren voksoltak. Az álomtizenegybe a bajnok Arsenal adta a legtöbb játékost, ötöt a kapus David Raya, valamint Jurrien Timber, William Saliba, Gabriel Magalhaes és Declan Rice révén. A Manchester Cityből hárman, a gólkirály Erling Haaland, illetve Nico O’Reilly és Antoine Semenyo került be, rajtuk kívül Bruno Fernandesszel (Machester United), Igor Thiagóval (Brentford) és Szoboszlaival áll össze a szezon legjobb együttese.
A Liverpool csapatánál az év legjobbja Szoboszlai Dominik lett a szurkolók szavazatai alapján. A magyar középpályás a voksok több, mint kétharmadát begyűjtötte.
Szoboszlai a Liverpool 57 mérkőzéséből 53 alkalommal szerepelt, mindannyiszor kezdőként. Minden sorozatot számítva 13 gólt szerzett és 12-t készített elő. Az idény során ötször lett a hónap játékosa, és nyolc meccsen is a legjobbnak választották.
„Kiváló volt, akármilyen poszton játszott”. „Mindig az élre állt, amikor szükségünk volt rá, fontos gólokat szerzett”. „Állandóság, vezetői erények, szabadrúgások”. „Minden meccsen, minden percben a legjobbját adta Szobó. Sosem állt le. Ez az igazi Liverpool-szellem”. „Szabadrúgáskirály. Kell ennél több?” – olvashatóak a szurkolói vélemények a Liverpool honlapján.
Korábban a Liverpool játékosai is Szoboszlait választották meg az idény legjobb játékosának.
A Liverpool az előző évi bajnokság megnyerése után idén az ötödik – igaz, még Bajnokok Ligája-indulást érő – helyezést érte el.
Szoboszlai Dominik viszont elmondta, hogy az összes egyéni elismerést elcserélné egy, a csapat által nyert trófeáért.






