Davosban is Magyarországot emlegette az ukrán elnök – Bírálat a köszönet helyett

„Valahogy rosszul látják a világot” – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a davosi világgazdasági fórumon Magyarországról, arra utalva, hogy a kormány nem támogatja az európai olajembargót Oroszország ellen.
Szijjártó Péter külügyminiszter válaszként közölte: ha mindaz, amit Zelenszkij elmondott, azt jelenti, hogy: „köszönjük nektek, magyarok, hogy befogadtatok több mint 720 ezer menekültet; köszönjük, hogy ellátjátok őket; köszönjük, hogy munkát adtok nekik; köszönjük, hogy felajánlottátok 130 ukrán gyerek gyógykezelését; köszönjük, hogy felajánlottátok a sebesült ukrán katonák kórházi ellátását; köszönjük, hogy 1000 ukrán fiatalnak készek vagytok ösztöndíjat adni; köszönjük, hogy készen álltok egy iskolánk, valamint egy óvodánk újjáépítésére, és köszönjük, hogy segítetek a belső menekültek elszállásolásában”, akkor „a válaszunk az, hogy szívesen és ezután is segíteni fogunk!”

Kép:
1.: Volodimir Zelenszkij
2.: Szijjártó Péter

Megvalósult a Magyar Kormány Támogatásával - Bethlen Gábor Alap
Share Tweet