Óriási bravúrral győzött a Ferencváros

Málta szigetén rendezték meg a férfi vízilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjét. A Ferencváros a fináléba jutásért a Novi Belgráddal csapott össze, és Vigvári hatalmas góljával rögtön vezetést szerzett.

Ezután a mérkőző felek „nem töltöttek, csak lőttek”, többször is átvették egymástól az előnyt, de az első negyed 4-4-es döntetlennel zárult.

A második felvonás elején a szerbek két góllal elmentek, de Di Somma szépített, majd Merlukov kétszer is betalált, így a második játékrészt a Fradi 7-6-os előnnyel zárta.

Folytatódott a gólzápor, Mandics, Argiropulosz révén 9–6-ra növelte előnyét az FTC, de aztán a belgrádiak, többször is feljöttek

a zöld-fehérek nyakára, ám a mieink 12–10-es vezetéssel zárták a harmadik negyedet.

A záró felvonásban a Fradi négyperces emberelőnye közepette is kiegyenlítettek a szerbek, de Merkulov ismét pontosan célzott. Ám végül Csuk 13-13-ra egyenlített. Jöttek az 5-m-esek, amelyben az FTC 5–4-re nyert, és a döntőbe jutott.

Elődöntő: Ferencváros –Novi Belgrád 13–13 (4–4, 3–2, 5–4, 1–3) – szétlövéssel 5–4. FTC: Vogel – Argiropulosz 2, Vigvári 1, Di Somma 1, Molnár E., Mandics 5, Merkulov 3. Csere: Fekete G., Nagy Á., Varga D., Jansik 1, Damonte.

A másik mérkőzésen: Pro Recco (olasz)–Olympiakosz (görög) 13–11.

*

A döntőt a Ferencváros a címvédő Pro Recco ellen játszotta. Az első gólt most is Vigvári lőtte, utána a Recco fordított, ám Di Somma kiegyenlített, és első negyed 2–2-vel ért véget.

A folytatásban kétszer vezetett a Fradi, ám a Recco egyenlített. Jansik nagy ejtéssel verte át Del Lungót, majd Mandics verte be a zöld-fehérek újabb gólját. Ezzel félidőben 6–4-re vezetett az FTC.

A harmadik felvonásban a reccói Kakarisz csavart a hálóba, de Argiropulosz jobbról válaszolt, majd 5 m-esből Varga D. növelte háromra a mieink előnyét.

Ekkor a Recco magyarja, Zalánki, majd Hallock visszahozta egy gólra az olaszokat. A túloldalon emberelőnyben Argiropulosz balról talált a hálóba, így a Fradi 6-4-re vezetett.

A negyedik negyedben Younger 5 m-esből szépített, majd ütésért kiállították a reccói Zalánkit. Az 5 m-est Mandics bevágta, és a Fradi 4 perces emberelőnybe került.

A hátralévő időben a bírók sorra állították ki a ferencvárosiakat. Di Fulvio emberelőnyben szépített, de Varga D. remek csuklómozdulattal válaszolt. A Recco újra Di Fulvio révén közelített, de Mandics rögtön a léc alá pattintotta a választ. Kakarisz még szépített, majd a nagy olasz nyomás közepette Condemi közeli lövését Mandics blokkolta. Így a Ferencváros 12-11-re győzött, és története során másodszor nyerte meg a Bajnokok Ligáját.

Döntő: FTC–Pro Recco 12–11 (2–2, 4–2, 3–3, 3–4). FTC: Vogel – Argiropulosz 2, Di Somma 1, Vigvári 1, Jansik 2, Pohl, Mandics 4. Csere: Merkulov, Fekete, Német, Varga D. 2, Damonte. Edző: Nyéki Balázs.

A 3. helyért: Olympiakosz-Belgrád 9-6 (4-1, 3-3, 1-1, 1-1).

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt