Újra Európa trónján a Rába-parti lányok

A végéhez érkeztek a csaták a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A négyes döntőt Budapesten, az MVM Dome-ban rendezték, ahol először a Győri Audi ETO lányai a dán Team Esbjerg ellen küzdöttek a fináléba jutásért.

A Rába-partiak rosszul kezdtek, a dánok gyorsan háromgólos előnyre tettek szert (2-5), de aztán a belelendülő győri csapat Nze Minko vezérletével egymás után ötször talált be, és fordult a kocka (7-5).

Ekkor az Esbjerg még visszavette az előnyt (8-7), de a győri kapus „lehúzta a rolót”, így a magyarok előnnyel mehettek pihenőre (13-9).

A szünet után a győriek jól védekeztek, és sikeresen támadtak, így a 39. percben 18-12-re vezettek. A mieinknél Nze Minko mellett Szöllősi-Schatzl, Brattset és Gros is szép gólokkal hozta tűzbe-lázba a közönséget.

Később az esbjergiek Reistad vezérletével felzárkóztak.

Az utolsó percben a győri Brattset kettőre növelte az előnyt. Aztán egy dán gól és egy elrontott győri támadás után az esbjergiek jöttek, de az utolsó pillanatban Toft bravúrral kivédte Solberg-Isaksen ziccerét!

Elődöntő: Győri Audi ETO-Team Esbjerg 24-23 (13-9). A Győr legjobb dobói: Nze Minko 6, Szöllősi-Schatzl 4, Oftedal 3, Bratt-

set 3, Gros 3.

A másik mérkőzésen: BBM Bietigheim (német)-Metz HB (francia) 36-29.

*

A mindent eldöntő aranycsatában közel 19 ezer néző hangorkánja közepette a győri Brattset azonnal a bietigheimi hálóba talált, és a Rába-partiak többé nem is adták ki a kezükből a vezetést.

A keményen védekező magyar csapat hatékonyan állította meg a német támadásokat, elöl pedig a mieink jól termelték a gólokat, így az ETO egyre jobban elhúzott az ellenfelétől.

A Rába-parti lányok színesen, tetszetősen támadtak, nem csoda, hogy a szurkolók élvezték a játékot. Különösen jeleskedett Győri-Lukács Viktória, aki mind az öt ziccerét gólra váltotta.

Lányaink a 25. percben már 16-10-re vezettek, és ebből a németek szünetig csak egy gólnyit tudtak faragni (17-12).

A pihenő után is minden ott folytatódott, ahol előtte abbamaradt. A hatalmas akarással játszó győriek magabiztosan tartották jelentős előnyüket.

A 38. percben Gros akkora felső sarkos bombát zúdított a német kapuba, hogy kis híján kiszakadt a háló, majd a 21–14-es vezetést eredményező gólja után a remek jobbátlövő az egész teret betöltő csatakiáltással rohant le cserére a kispadhoz.

Ez a mindent elsöprő hév jellemezte a többiek játékát is, így a bietigheimieknek esélyük sem maradt arra, hogy a Rába-partiak közelébe kerüljenek. A Győri ETO remek játékkal szerezte meg hatodik BL-sikerét, és a Rába-partiak 2019 után ülhettek fel újra az európai kézilabda trónjára.

Döntő: Győri Audi ETO-BBM Bietigheim 30-24 (17-12). Győr: Solberg-Oesthassel – Győri-Lukács 5, Gros 6 (5), Kristiansen 2, Brattset 6, Oftedal, Fodor 2. Csere: Toft (kapus), Haugs-

ted 3, Nze Minko 2, De Paula 1, Blohm, Rju, Szöllősi-Schatzl 3, Hovden. Edző: Per Johansson.

A 3. helyért: Esbjerg-Metz 37-33.

Fotó: MTI/Purger Tamás