Magyar-kanadai barátság a jégen is!

Miután a magyar jégkorong-válogatott megnyerte a divízió 1/A világbajnokságot – és ezzel egy év után visszajutott a sportág élvonalába –, a világbajnoki címvédő Kanadát fogadta barátságos mérkőzésen Budapesten.

Az MVM Dome-ban 15 ezer tomboló néző előtt nem kellett sokat várni az első szemet gyönyörködtető megmozdulásra. A 3. percben Parayko, a St. Louis Blues Stanley Kupa-győztes védője kíméletlen erővel ütötte be a korongot a magyar kapuba (0-1).

A magyarok nem sokkal később életjelt adtak magukról, de Nemes és Sebők összjátéka végén Billington nagyot védett.

Lelkesen küzdöttek a hazaiak, néhány kellemetlen pillanatot is okoztak a világbajnokoknak, de gólt nem tudtak lőni. A magyar kapus, Bálizs viszont többször is remekül védett, így a harmad végéig maradt a kanadaiak egygólos előnye.

A kanadaiakon látszott még, hogy a legjobb formájukat a jelenleg már zajló világbajnokságra tartogatják, de így is villámgyorsan és technikásan kergették a korongot. A mieink nehezen tudtak kijutni a kapujuk elől.

A második felvonásban a juharlevelesek ott folytatták, ahol előtte abbahagyták. Sokszor elképzelhetetlenül kis területen és hihetetlenül gyorsan játszottak, nem csoda, hogy a 27. percben Byram lövésével növelték az előnyüket (0-2).

Ezután Horváth állt be a magyar kapuba, és hiába védett nagyokat, a 39. percben Power a lába között húzta be a korongot a kapuba (0-3).

A magyar fiúk a harmadik játékrészben is lelkesen igyekeztek ellensúlyozni a kanadaiak tudásbeli fölényét, néhány lehetőségük is akadt, különösen Terbócs találhatott volna be nagy helyzetből, de a Stanley Kupa-győztes Binningtonnak nem lehetett gólt lőni.

A magyar védelem sokáig jól bírta a nyomást, de az utolsó percben Guenther emberelőnyből a harmadik kapusunkat, Farkast is felavatta (0-4).

A színpompás hokifesztiválon megérdemelten győztek a kanadaiak, de mindenki nyert, aki látta az élményszámba menő mérkőzést.

Magyarország–Kanada 0–4 (0–1, 0–2, 0–1).

Magyarország: Bálizs (Horváth, Farkas) – Stipsicz, Hadobás / Kiss R., Nilsson / Garát, Ortenszky / Szabó B., Fejes – Varga B., Hári, Sofron / Papp, Sebők, Erdély. / Nemes, Sárpátki, Galló / Mihály, Németh K., Terbócs. Edző: Don MacAdam.

Kanada: Binnington – Power 1, Parayko 1 / Byram 1, Oleksiak / Guhle, Sever-

son / Zellweger – Bunting (1), McCann, Bedard (2) / Mangiapane (2), Cozens, Guenther 1 (1) / Tanev, McBain, Mercer/ Greig (1), Clark. Edző: André Tourigny.

Fotó: MJSZ/Vörös Dávid