Álomjáték, csodás gólok – irány Párizs!

Nagyszerű győzelmeket aratott a magyar női kézilabda-válogatott a Debrecenben megrendezett olimpiai selejtezőkön!

Lányaink a brit amatőrök ellen kezdtek, és érvényesítették nagyobb tudásukat. A mindvégig hatalmas fölényben játszó magyarok Faluvégi, Pásztor és Győri-Lukács vezérletével tetszés szerint érték el a gólokat a lelkes, de gyenge vendégek ellen. A találkozó jó átmozgatás volt a sorsdöntő rangadók előtt.

Magyarország–Nagy-Britannia 49–11 (24–6). A legjobb dobók: Faluvégi 7, Pásztor 6, Győri-Lukács, Klujber, Füzi-Tóvizi, Szöllősi- Schatzl 5-5.

Legközelebb a csoport legerősebb csapatának tartott Svédország ellen tűzbe-lázba hozták a lelkes közönséget a csodatévő magyar lányok.

Remek védekezéssel kezdtek a mieink, Böde-Bíró nagyszerűen védett, és persze a lövéseink is bementek, így 7 perc után már 4-1-re vezetett a magyar csapat. Utána összeszedték magukat a skandinávok, és 7-7-re egyenlítettek.

Az első félidő hajrájában ismét a hazaiak jeleskedtek, és főként Debreczeni-Klivinyi pompás alakításaival 15-11-es vezetéssel mehettek pihenőre.

Aztán villámgyors három svéd góllal indult a második felvonás, majd a 38. percben 17–17-nél a vendégek utolérték a mieinket. A magyarok azonban a remeklő Kuczora és Klujber vezérletével gyorsan kikeveredtek a hullámvölgyből, visszavettük a vezetést, és a kapuban is Böde-Bíró újabb bravúrokkal parádézott, az 52. percben már 24-20-ra vezettek a lányaink.

A hajrában tetőfokára hágott a hangulat, a magyar csapat rég nem látott álomjátékot mutatott be, lányaink egymást múlták felül, és a végén pompás, háromgólos győzelmet arattak. A közönség tombolva ünnepelte a mieinket.

Golovin Vladimír szövetségi kapitány szerint ez a remek siker a szív győzelme, de a lányok esze is a helyén volt.

Magyarország–Svédország 28–25 (15–11). Ld.: Kuczora 8, Klujber 7, Győri-Lukács 6.

A japánok elleni mindent eldöntő mérkőzés igazi magyar parádét hozott. Lányaink az első pillanattól kezdve fergeteges lendülettel játszottak, tetszetős megoldásokkal és szebbnél szebb gólokkal ragadtatták tapsra a több mint négyezres közönséget.

A mieink a japánokra gólözönt zúdító Klujber vezérletével a 19. percben már 9 góllal vezettek, és a szünet után is óriási technikai fölényben csillogtak-villogtak. A lelkes vendégek erejét felőrölék a magyar játékosok, akik középen és főleg Győri-Lukács révén a szélen isnagyszerűen támadtak.

A 41. percben már tízzel vezettek a mieink, akik alig remélt bravúros játékkal jutottak ki a párizsi olimpiára.

Magyarország–Japán 37–28 (18–11). Ld.: Klujber 11, Győri-Lukács 6, Simon, Debreczeni-Klivinyi 4-4.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt