Sokkal jobban játszottak a görögök

A visszavágóval folytatódott Budapesten a Ferencváros és az Olympiakosz Pireusz párharca az Európa-konferencialigában a nyolcaddöntőbe jutásért.

Az athéni mérkőzésen a görögök győztek 1-0-ra, az Üllői úton több mint 21 ezer néző biztatta a fordításban bízó és ezért támadófelfogásban pályára lépő zöld-fehéreket. Az első félórában az FTC birtokolta többet a labdát, de meddő mezőnyjátéka nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára, míg a vendégek ellentámadásai többször is izgalmat okoztak.

A játék lassanként át is tolódott a Fradi térfelére, a hazai védők többször is hibáztak, és a görög támadások még az első félidő vége előtt góllá értek.

A 43. percbem Pidence bal oldali beadása után az ötösön el-Kábi fejelt kapura, de a labdába Mmaee kézzel belenyúlt. A megítélt 11-est el-Kábi a kapust becsapva a jobb sarokba lőtte (0-1).

A szünet után a Ferencváros kénytelen volt kockáztatni, két előretolt csatárral játszott, de hiába, mert a többiek nem tudták Vargához és Pesicshez eljuttatni a labdát. Az FTC sok hibával játszott, a görögök viszont higgadtan terelgették a játékszert.

Ahogy teltek a percek, az Olympiakosz egyre magabiztosabban játszott, több veszélyes helyzetet alakítottak ki a hazai kapu előtt, míg a Fradi labdarúgói egyre tompábban, hitehagyottabban futballoztak, és lehetőségeik sem igen adódtak a vendégek kapuja előtt. Így pedig esélyük sem volt arra, hogy a maguk javára fordítsák a párharcot.

A minden csapatrészében jobb Olympiakosz az athéni után a budapesti mérkőzésen is 1-0-ra győzött, és biztosan jutott be a legjobb tizenhat csapat közé.

Dejan Sztankovics, az FTC edzője: „Ezúttal az ellenfél jobb volt nálunk. Nem volt válaszunk az agresszív játékukra. Nagyon akartak a fiúk, de ilyenkor banális hibák is becsúsznak.”

EKL: Ferencváros–Olympiakosz (görög) 0–1 (0–1). FTC: Dibusz – Wingo (Makreckis, 46.), Mmaee, Cissé, Civic (Ramírez, 67.) – Zachariassen (Romdan, 67.), Fani, Maiga, Marquinhos (Katona, 86.) – Varga, Kodro (Pesics, 46.). Gl.: El-Kabi (45. – 11-es). Továbbjutott: az Olympiakosz, kettős győzelemmel.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt