Ezüstérmesek a vízilabdás lányaink

Szép sikert ért el a katari Dohában megrendezett világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott.

Lányaink a csoportjukban Új-Zélendot 19-8-ra, Szingapúrt 39-2-re, majd Ausztráliát 13-9-re győzték le.

A negyeddöntőben a világ- és Európa-bajnok hollandok ellen az első negyedben egy-egy gól esett, utána a magyarok rákapcsoltak, a félidőt 4-2-es vezetéssel zárták. A folytatásban a hollandok egyenlítettek, de a negyedik játékrészben Keszthelyi villanásai, majd Gurisatti révén újra háromszor is két góllal vezettünk. A hajrában viszont a németalföldiek 8-8-ra kiegyenlítettek. Következtek az 5 m-esek, amelyben a mieink 5-4-re jobbnak bizonyultak.

Az elődöntő elején kettővel elléptek a görögök, de a negyed végére sikerült 3-3-ra egyenlíteni. Ezután Parkes vezérletével sorozatban hármat lőttek a mieink, majd a görögök hasonlóan válaszoltak, így a félidőben 6-6-ra álltak. Az utolsó játékrészben Szilágyi révén újra mi vezettünk, aztán a görögök fordítottak, de Leimeter 9-9-re egyenlített, és az 5 m-es lövésekben lányaink 4-2-re nyertek.

A döntőben az amerikaiak gyorsan elhúztak 3-0-ra, de sikerült 3-2-re feljönni. A második negyedben 2-2 gól született, így 5-4-es amerikai vezetéssel fordultak a csapatok.

A harmadik játékrészben Gurisatti 5-5-re egyenlített. Az utolsó negyedben az amerikaiak hárommal elhúztak, de Keszthelyi és Garda révén ismét egyre feljöttünk. A mieink az utolsó pillanatban az egyenlítésért támadtak, de nem sikerült betalálni. Cseh Sándor és Mihók Attila tanítványaink azonban az ezüstérem is szépen csillog. A torna legjobb játékosának Keszthelyi Ritát választották meg.

Vb-döntő: Egyesült Államok–Magyarország 8–7 (3–2, 2–2, 0–1, 3–2). A magyar góllövők: Keszthelyi 2, Garda 2, Gurisatti, Parkes, Faragó.

*

Az úszóknál a Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar nyílt vízi váltó bronzérmet szerzett. 100 m gyorsúszásban Németh Nándor szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Fotó: MTI/Kovács Tamás