Újra megélte a tavaszt a Ferencváros

Az Európa-konferencialiga csoportkörének utolsó fordulójában a Ferencváros az olasz Fiorentinát fogadta. A két veretlen csapat küzdelmében a vendégek kezdtek jobban, előbb Mandragora bombáját védte Dibusz, majd Brekalo közeli labdába Aaneba lépett bele.

Az első hazai helyzetet a 34. percben láthattuk, amikor Katona lapos lövését Christensen ütötte ki, majd Civic balról küldött bombáját is kitolta a kapus a léc alól.

A szünet után gyorsan gólt lőtt a Fradi. A 48. percben Fani beadása után Zachariassen közelről lőtt a hálóba (1-0).

Negyedórával később Katona a balösszekötő helyéről a rövid sarkot célozta meg, de a kapus résen volt.

Feljöttek a firenzeiek! A 73. percben jobb oldali szöglet után Milenkovic fejelte tovább a labdát, majd Ranieri közelről a jobb felső sarokba lőtte a labdát (1-1).

A legjobb 16 csapat közé jutásért a Ferencváros a görög Olympiakosz Athén ellen játszik.

EKL: Ferencváros–Fiorentina 1-1 (0-0). Üllői út, 21 ezer néző. FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic (Botka, 65.) – Fani, Esiti (Romdan, 80.) – Katona (Besic, 80.), Zachariassen, Marquinhos – Varga B. (Lisztes, 58.). Gl.: Zachariassen (48.), illetve Ranieri (73.).