Újra kitört a nagy futballmámor!

Velünk volt a foci istene!

Folytatódtak a csatározások az Európa-bajnoki selejtezőkön, a sérülésektől tizedelt magyarok előbb Bulgáriában léptek pályára. A nézők nélkül – a stadionon kívül szurkolók és a rendőrök heves csatája közepette – megtartott szófiai találkozón támadólag léptek fel a mieink, és hamar jött a gól is.

A 10. percben Szoboszlai jobb oldali szabadrúgása után Ádám 3 m-ről fejelte a labdát a hálóba (0–1).

Tovább támadtak a vendégek, de a lehetőségeiket elpuskázták. A bolgár had a 24. percben első helyzetéből egyenlített, amikor Delev 14 m-ről a bal felső sarokba lőtt (1-1).

A 37. percben Antov felrúgta Ádámot, amiért kiállították. Fölénybe kerültek a mieink, de Szoboszlai lövései vagy célt tévesztettek, vagy a kapus védett. Az 57. percben Kerkez több csel után az ellenfelét is eltalálta, és őt is leküldték.

Így is támadásban maradtak a mieink, ám derült égből jött a villámcsapás! A 78. percben Deszpodov az ötösön átesett Szalai A. lábán. A 11-est a sértett a bal felső sarokba bombázta (2-1).

A hajrában Szoboszlai tört be a bolgár kapu elé, de lövését a portás kivédte. Már a 97. percben jártunk, amikor Szoboszlai bal oldalról kapu elé ívelt szabadrúgása után Petkov fejjel a saját kapujába csúsztatta a labdát (2-2).

A sírból visszahozott döntetlennel a magyar csapat kijutott a 2024-es németországi Európa-bajnokságra.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Rengeteg gólhelyzetet elpuskáztunk. Nagyon megnehezítettük a saját dolgunkat, de végül a labdarúgás istene mellénk állt.”

Bulgária–Magyarország 2–2 (1–1). Magyarország: Dibusz – Botka (Kalmár, 81.), Lang, Szalai A. – Nego (Gazdag, 81.), Nagy Á., Styles, Kerkez – Szoboszlai, Csoboth (Nagy Zs., 59.) – Ádám (Németh A., 74.). Gl.: Delev (24.), Deszpodov (79. – 11-es), ill. Ádám (10.), A. Petkov (öngól, 97.).

Feltették a fiúk a koronát!

Az utolsó fordulóban Montenegró ellen a Puskás Arénában 65 ezer néző biztatta a mieinket. Fiaink már nyugodtan játszhattak, fölényben is futballoztak, de a szokásosnál kevésbé nyomták az ellenfelet.

A montenegróiak viszont „haraptak”, mert még továbbjuthattak. A játékrész derekán meg is jött a hideg zuhany. A 36. percben Jovetics jobbról fejjel adott középre, és Rubezsics a kapu bal oldalába fejelte a labdát (0-1).

A szünet után rohamozott a magyar legénység, de jól védekeztek a vendégek, és a szurkolók már aggódni kezdtek. Ekkor lépett elő Szobosz-lai, aki bemutatta, hogy miért tartják világklasszisnak.

A 67. percben csapatkapitányunk a jobb oldalon négy védő között megindult, mindenkit kicselezett, majd a hosszú sarokba vágta labdát (1-1).

Két perccel később ismét Szoboszlai villant: Ádám átadásával kilépett a balösszekötő helyén, majd a rövid felső sarokba lőtt (2-1).

A montenegróiak kitámadtak, előbb Oszmajics ajtó-ablak lövését védte Dibusz, majd Jovetics 17 m-ről érkező emelését tolta ki a levegőben úszva. A hajrában valóságos tűzijátékot rendeztek a vendégek a kapunk előtt, de Dibusz négy egymást követő lövést is parádésan védett.

A magyar örömmámor a hosszabbításban teljesedett ki. A 93. percben Horváthot buktatták a 16-os előtt. Szoboszlai szabadrúgása kipattant a kapusról, de érkezett Nagy Á., aki jobbról a hosszú, felső sarokba lőtte a labdát (3-1).

A közönség örömmámorban úszva ünnepelte a magyar csapatot, amely veretlenül jutott ki az Európa-bajnokságra.

Marco Rossi: „Nagyon örülök a fiúknak, akik ma és egész évben is óriási erőfeszítéseket tettek a sikerért. Szerintem most velünk együtt mindenki nagyon boldog!”

Magyarország–Montenegró 3–1 (0–1). Magyarország: Dibusz – Balogh, Lang, Szalai A. – Bolla (Nego, 46.), Nagy Á. (Szuhodovszki, 94.), Styles (Horváth, 63.), Nagy Zs. – Szoboszlai, Gazdag (Kalmár, 46.) – Ádám (Németh, 78.). Gl.: Szoboszlai (66., 68.), Nagy Á. (93.), ill. Rubezsics (36.).

További eredmények: Montenegró–Litvánia 2–0, Szerbia–Bulgária 2–2.