Veretlenül harcol a Fradi

Folytatódtak a csatározások az Európa-konferencialigában. A Ferencváros az Üllői úton, 20 ezer lelkes szurkoló előtt a belga Genk ellen nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. A zöld-fehérek erősen támadtak, de a vendégek jól állták a rohamokat, és veszélyes ellentámadásokat vezettek.

Az egyik ilyen alkalommal a volt fradista Paintsil jobbról tört a kapu elé, de bombalövését Dibusz bravúrral kiütötte. Később újra Paintsil hatolt be a 16-oson belülre, majd középre tálalt, de Zeqiri szinte a kapu torkából mellé trafált. Kisvártatva Paintsil közeli fejese az oldalhálóban landolt.

A Ferencváros a 39. percben került helyzetbe, Makreckis jobb oldali beadását Marquinhos 8 m-ről lőtte kapura, de Vandervoort nagyot védett.

A szünet után gyorsan vezetést szerzett az FTC. A 48. percben Fani lőtt 17 m-ről, a vendégkapus melléről kipattant a labda, és a szemfüles Pesics közelről a jobb felső sarokba bombázott (1-0).

A bekapott gól után megélénkült a Genk játéka.

A hazaiak a Mmaee sérülése miatt átmenetileg tíz emberrel voltak a pályán, és a 62. percben nem tudták megakadályozni, hogy Galarza 18 m-ről kapura bombázzon. A labdát Dibusz röviden ütötte ki, és az érkező Munoz az ötösről a kapu jobb oldalába helyezett (1-1).

A folytatásban mindkét csapat derekasan küzdött a győztes gólért, de a védelmek itt is, ott is jól álltak a lábukon. A 91. még a zöld-fehér Makreckis lőtt veszélyesen, de a belga kapus hárított, így maradt a döntetlen.

EKL: Ferencváros-KRC Genk 1-1 (0-0). FTC: Dibusz – Makreckis, Mmaee (Aaneba, 62.), Cissé, Civic – Sigér (Esiti, 79.), Fani – Marquinhos, Zachariassen (Romdan, 51.), Traoré (Botka, 79.) – Pesics (Lisztes, 79.). Gl.: Pesics (48.), ill. Munoz (62.).