Értékes Fradi-döntetlen idegenben

Folytatódtak a csatározások az Európa-konferencialigában, a Ferencváros ezúttal a belga Genkben lépett pályára. A hazaiak nem tudták nagyobb ostrom alá venni a magyar bajnok kapuját, az első jobb lövést a 25. percben a fradista Marquinhos eresztette meg, 11 m-ről, de a kapus vetődve védett.

Nem sokkal később ismét az FTC előtt adódott helyzet, szabadrúgásból Fani a kilépő Sigér elé emelt, aki 6 m-ről a kivetődő kapust találta telibe.

A genkiek először a játékrész hajrájában veszélyeztettek, amikor Paintsil emelését Dibusz a levegőben úszva a felső lécre tolta.

A szünet után tovább támadott a Genk, de Zeqiri 7 m-ről leadott fejesét Dibusz védte. Később újra Painstil veszélyeztetett, de Dibusz a Fradi kapusa újra résen volt.

Langyosan csordogáltak a percek, de ez a vendég FTC malmára hajtotta a vizet. A mieink biztonságos védekezésből indított ellentámadásokkal kísérleteztek.

A 81. percben Fani jobb oldalról beadott szöglete után a hosszú oldalon Owusu 6 m-ről a jobb kapufára lőtt, a labda a portás mögött oldalra pattant, de a gólvonal előtt a védők megszelídítették.

Az utolsó percekben már egyik csapat előtt sem adódott lehetőség a meglehetősen langyos mérkőzésen. A hosszabbításban még a genki Arokodarét súlyos szabálytalanságért kiállították. A gól nélküli döntetlen idegenben jó a Fradi számára, amely továbbra is veretlen.

EKL: Genk–Ferencváros 0–0. FTC: Dibusz – Botka (Romdan, 46.), Mmaee, Cissé (Abena, 46.), Ramírez (Pászka, 82.) – Fani, Sigér – Makreckis, Zachariassen (Owusu, 65.), Marquinhos – Pesics (Lisztes, 73.). Kiállítva: Arokodare (93.).

További eredmény: Fiorentina (olasz)–Csukaricski (szerb) 6–0.