Így is veretlenül vezet csapatunk

Folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőkön. A magyar válogatott Kaunasban a szokásosnál eggyel több támadójátékossal kezdett.

Ennek ellenére a litvánok jöttek előre, és a félidő közepén vezetést is szereztek.

A 20. percben Cernych a 16-os bal sarka előtt befelé cselezett, két védőnk is csak nézte, ahogy a bal alsó sarokba vágja a labdát. 1–0.

Továbbra is a baltiak támadtak.

A 36. percben Gineitis jobb oldali szöglete után Sirvys fejelte a magyar kapuba a labdát. 2-0.

A mieink a szokatlan felállásban rosszul játszottak, Sallai mellé szállt labdáján kívül nem veszélyeztették a kaput.

Szünet után a magyar szakvezető Styles becserélésével visszaállította az eddigi sikeres felállást, és megváltozott a játék.

Támadásba lendültek a fiaink, az 54. percben Sallai került helyzetbe, de lövését Zubas védte. A mieink közül Nego és Varga is veszélyesen fejelt kapura, de a hazai portás résen volt.

Egyre keményebben ostromolt a magyar csapat.

A 66. percben Sallai tört be a kapu elé a jobb oldalon, és Zubas buktatta a csatárt. A 11-est Szoboszlai a jobb felső sarokba bombázta. 2-1.

Gyorsan újabb gólt lőhettek volna a mieink, de Sallai az ötösről mellé trafált.

A magyar legénység a kapuja elé szorította a litvánokat.

A 82. percben Szoboszlai jobb oldali szögletét Varga középről, 10 m-ről a jobb sarokba fejelte. 2–2.

A hátralévő időben tovább ment előre a magyar csapat, de a litvánok kihúzták döntetlennel.

Marco Rossi: „Ha nem megfelelő a hozzáállás, rémálom lehet belőle – mint az első félidőben. Aztán már fölényben játszottunk, szereztünk is két gólt.”

Eb-selejtező: Litvánia– Magyarország 2–2 (2–0). Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai – Nego (Csoboth, 62.), Nagy Á., Szobosz-lai, Kerkez (Nagy Zs., 46.) – Sallai (Bolla, 92.), Gazdag (Styles, 46.) – Varga (Ádám, 92.). Gl.: Cernych (20.), Sirvys (36.), ill. Szoboszlai (67. – 11-es), Varga (82.).