Hatalmas örömmámor a Puskás Arénában

Folytatódtak a csatározások az Európa-bajnoki selejtezőkben. A magyar válogatott a szerbeket fogadta a budapesti Puskás Arénában. A vendégeket fűtötte a visszavágás vágya a belgrádi 2-1-es vereségért, és nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, de a magyarok is felvették a kesztyűt. Sőt!

A 20. percben Nego a jobb oldalon majdnem a szerb kapuig robogott, majd középre gurított, és Varga B. 8 m-ről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (1–0).

Támadtak a szerbek! A 33. perben jobb oldali szöglet után Pavlovics fejjel a jobb sarokba csúsztatta a labdát. (1–1).

Hihetetlenül gyorsan jött a magyar válasz! A 34. percben Nego a jobb oldalról középre, Sallaihoz emelte a labdát, aki 20 m-ről hatalmas gólt rúgott a jobb sarokba (2–1).

A folytatásban a vendégek beszorították a mieinket, de fiaink jól álltak a vártán.

A szünet után még inkább rákapcsoltak a szerbek, de Mitrovics az 51. és az 54. percben is lesről talált a kapunkba. Néha azonban a magyar gárda is előrelendült. A 68. percben Szalai ívelt balról a kapu elé, ahol Varga átfejelte a labdát a kapus felett, de a játékszer a felső léc tetején csattant.

A szerbek minden erejüket összeszedve támadtak. A 71. percben előbb Tadics 11 m-ről a bal kapufát találta telibe, majd a kipattanó labdát Pavlovics is a bal kapufára vágta.

A mieink végleg eldönthették volna a csatát, de a 74. percben Bolla nagy helyzetben a bal sarok mellé helyezett.

A magyar együttes szinte emberfeletti erővel védekezett, a 94. percben Milenkovics 3 m-ről így is kapura tudott fejelni, de Dibusz hatalmas bravúrral tolta a labdát a léc fölé.

Csapatunk óriási győzelmet aratott, a 60 ezer magyar szurkoló örömmámorban úszott, a mieink megerősítették a helyüket a G-csoport élén.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Ez a szív diadala volt! A játékosok a teljesítőképességük felett küzdöttek. A lelkesedés és egy kis szerencse ismét győzelmet hozott.”

Eb-selejtező: Magyarország–Szerbia 2–1 (2–1). Magyarország: Dibusz – Fiola (Botka, 74.), Lang, Szalai – Nego (Bolla, 63.), Nagy, Styles (Kalmár., 63.), Kerkez – Sallai (Kata, 74.), Szoboszlai – Varga (Ádám, 84.). Gl.: Varga (20.), Sallai (34.), ill. Pavlovics (33.). Kiállítva: Kalmár (a lefújás után).

A csoport másik mérkőzésén: Bulgária–Litvánia 0–2.