Kicsi hiányzott a nagy diadalhoz

Folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó Európa-konferencialigában. A Ferencváros az olasz Fiorentina otthonában lépett pályára. Az első 20 percben a hazaiak támadtak, de kisvártatva fordult a kocka, a Fradi gyors ellenakciókat vezetett. Előbb Marquinhos közeli lövésébe még belevetődtek a védők, de aztán…

A 25. percben Romdan adtott jobbról laposan középre, és Varga B. 11 m-ről, középről a jobb alsó sarokba lőtt (0–1).

Az olaszok újra támadásba lendültek, de a zöld-fehér védelem és Dibusz kapus mindent hárított.

A szünet után a Fradi újra meglepte a hazaiakat!

Az 50. percben Fani szöglete után Cissé az ötösről fejelt kapura, Terracciano a felső lécre tolta a labdát, amely ezután a kapuba pattant (0-2).

Továbbra is bátran támadtak a mieink, Romdan a jobb kapufát találta telibe, Ramírez lövését bravúrral védte a hazai portás. A firenzeiek végül több csere után ostromolni kezdtek.

A 66. percben Parisi balról adta be a szabadrúgást, és a középen emelkedő Barák 6 m-ről a bal alsóba fejelte a labdát (1–2).

Az olaszok egyfolytában támadtak, de a hajrában még egyszer megugrott a Fradi, a kilépő Pesics azonban a kapust találta telibe.

Megállás nélkül jött előre a Fiorentina. A 93. percben Parisi bal oldali beadását Martínez fejelte Ikoné elé, aki közelről a hálóba vágta a hazaiak egyenlítő gólját (2-2).

Dejan Sztankovics, az FTC edzője: „Nagyon örülök az eredménynek és a játékosaim teljesítményének. Nehéz mérkőzés volt, amit mindkét csapat megnyerhetett volna. Úgy kell felfogni, hogy plusz egy ponttal megyünk haza.”

EKL: Fiorentina–Ferenc- város 2–2 (0–1). FTC: Dibusz – Makreckis, Mmaee, Cissé, Ramírez – Romdan (Owusu, 67.), Sigér – Marquinhos (Civic, 82.), Fani (Besic, 67.), Zachariassen (Abena, 87.) – Varga B. (Pesics, 82.). Gl.: Barák (66.), Ikoné (93.), ill. Varga B. (25.), Cissé (50.)