Simán győzött a Ferencváros

Megkezdődtek a csatározások a labdarúgó Európai Konferencia-liga csoportkörében. A Ferencváros legénysége a szerb Csukaricski együttesét fogadta az Üllői úton.

A zöld-fehérek azonnal támadólag léptek fel, de sokáig csak lesgólig jutottak, míg a vendégek a 26. percben Ivanovics 12 m-ről, a jobb sarokba küldött lövésével vezetést szereztek (0-1).

A hideg zuhany után tovább támadott a Fradi, a 44. percben Owusut buktatták a büntetőterületen belül, és a 11-est Varga B. a kapu jobb oldalán a léc alá vágta (1-1).

Ezzel nem elégedtek meg a hazaiak, a játékrész hosszabbításában ismét jött Owusu, aki most már saját maga lőtte a hálóba a labdát (2-1).

A szünet után is fölényben játszott az FTC, de a helyzeteiket sokáig kihasználatlanul hagyták. Igaz, a vendégek sem jelentettek veszélyt a Fradi kapujára. A 79. percben aztán újra előrelendültek a zöld-fehérek, és Pesics bombalövése a jobb felső sarokba vágódott (3-1).

Ostromolt a Fradi, nem sokkal később Zachariassen lövése a kapufáról pattant ki, de a hazai győzelmet már nem veszélyeztette semmi.

Dejan Sztankovics, az FTC edzője: „Leginkább a hozzáállásnak örülök, mert ez a legfontosabb a jó eredmények eléréséhez. Kifejezetten jól játszottunk.”

EKL, F csoport:

Ferencvárosi-Csukarics-ki 3-1 (2-1). FTC: Dibusz – Botka (Sigér, 52.), Mmaee, Cissé, Ramírez – Makreckis, Fani (Romdan, 74.), Zachariassen – Marquinhos, Varga B. (Pesics, 67.), Owusu (Lisztes, 74.). Gl.: Varga B. (44. – 11-es), Owusu (45.), Pesics (79.), ill. Ivanovics (26.).

F-csoport, további eredmény: Genk-Fiorentina 2-2.

Fotó: MTI/Illyés Tibor