Megszületett a „nándorfehérvári” diadal

Nagyszerű győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott Belgrádban a szerbek ellen az Európa-bajnoki selejtezők újabb fordulójában, és a remek sikerrel a mieink a csoport élére ugrottak.

A belgrádi oroszlánbarlangban a nemzetközi klasszisokkal teletűzdelt házigazdák rögtön támadtak. A 10. percben Tadics passzolt a bal oldalon érkező Vlahovicshoz, aki az üres kapura lőtt, és a labda a mentei akaró Szalairól pattant a hálóba – öngól (1-0).

A mieink lassanként megnyugodtak, szilárdan védekeztek, és egyre több ellentámadást vezettek.

A 34. percben Sallai lövését a kapus kiütötte, a csatár újra lőtt, a labda a védőkről az ötösön Varga B. elé pattant, aki laposan a jobb sarokba talált (1-1).

Fiaink tovább támadtak. A 36. percben Lang balról laposan középre lőtt, és a hosszú oldalon Orbán közelről a bal felső sarokba helyezte a labdát (1-2).

A szünet után kemény ostromot indítottak a szerbek. Az 58. percben Vlahovics balról hatalmas bombát küldött a rövid, felső sarokra, de Dibusz óriási bravúrral kiütötte a labdát.

Kicsivel később Veljkovics fejelt 10 m-ről a bal sarokra, de Dibusz villámgyors mozdulattal védett.

Nagy erőkkel támadtak a szerbek, de a magyar védelem kitűnően minden támadást visszavert.

Eb-selejtező: Szerbia– Magyarország 1–2 (1–2). Belgrád. Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai – Nego, Nagy Á. (Kata, 77.), Styles, Kerkez (Fiola, 70.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 94.) – Varga B. (Ádám, 77.). Gl.: Szalai (öngól, 10.), ill. Varga B. (34.), Orbán (36.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.

További eredmények: Litvánia-Montenegró 2-2, Montenegró-Bulgária 2-1, Litvánia-Szerbia 1-3.

*

A magyar válogatott ezután barátságos mérkőzésen fogadta a csehek legjobbjait. A találkozó kezdettől végig nagy presztízsharcot, kemény összecsapásokat hozott.

A mieink valamivel többet támadtak, és ez a fölény a második félidőben érett góllá. Az 52. percben Kerkez adta balról középre a labdát, Sallai a rövid oldalon 6 m-ről remek mozdulattal perdített a kapu felső sarkába (1–0).

Úgy tűnt, a mieink biztosan őrzik az előnyüket, de egy védelmi hibából kiegyenlítettek a csehek. A 63. percben az előre ívelést Lang röviden fejelte haza, és Jurecka 10 m-ről az üres kapuba lőtt (1-1).

A folytatásban mindkét csapat győzelemre játszott, de több gól már nem esett.

Barátságos mérkőzés: Magyarország–Csehország 1-1 (0-0). Puskás Aréna, 55 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán (Fiola, 60.), Szalai A. – Nego (Kata, 85.), Kalmár (Nagy Á., 46.), Styles (Horváth K., 72.), Kerkez – Sallai (Csoboth, 85.), Szoboszlai – Varga B. Gl.: Sallai (52.), ill. Jurecka (63.).

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt