Ötven éve nem látott siker

Pigniczki Fanni a magyar ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb sikerét elérve karikával bronzérmet nyert a Valenciában rendezett olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A korábban a Világjátékokon is érmes magyar sportoló a selejtezőből nyolcadikként jutott tovább, a döntőben viszont szinte önmagát is felülmúlva 34,050 ponttal lett harmadik.

Pigniczki Fanninak ez a hatodik világbajnoksága, és második alkalommal jutott szerenkénti döntőbe: tavaly nyolcadik lett szalaggal. Ez a sportág második magyar vb-érme: Patocska Mária 50 évvel ezelőtt szintén karikával lett harmadik.

A bronzérem mellé olimpiai kvótát is szerző Pigniczki Fanni szerint a hosszú évek munkája hozta meg számára a sikert. A 23 éves sportoló elmondta, hogy nem is gondolt volna ilyen eredményekre a valenciai vb-n, ahol szalaggal egy 6. helyet is szerzett.

„Az olimpiai kvalifikáció volt a legfontosabb, az érem persze hatalmas dolog, egyfajta grátisz” – mondta az MTK sportolója.