Szépen csillognak a magyar érmek

Remek magyar sikereknek örvendhettünk a duisburgi kajak-kenu világbajnokságon.

Kopasz Bálint a kajak egyesek 500 méteres távú versenyében első helyen végzett. A győri sportoló ezzel negyedik világbajnoki címét szerezte meg.

„Számítottam rá, hogy jó formát mutatok a döntőben, hiszen az elő- és középfutamban is megtettem, sokat készültünk a nyáron, és a döntőben jó hátszelet kaptunk” – mondta a bajnok.

A kenu egyeseknél 5000 m-en Adolf Balázs is mindenkit maga mögé utasított.

Kopasz Bálint ezüstérmet is szerzett párosban – igaz, címvédőként rajthoz állva – Nádas Bencével kajak kettes 500 m-en. A kajak négyesek 500 m-es viadalán a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású csapat sokáig vezetett, de végül a németek megelőzték őket, és másodikként értek a célba.

Kenu 5000 m-en Kisbán Zsófia második lett, míg Vajda Bence és Szántói-Szabó Tamás szintén ezüstérmet nyert a kajak kettesek 1000 m-es viadalán.

Varga Ádám a kajak egyesek 1000 m-én jutott fel a dobogó második fokára.

A Kiss Blanka, Lucz Anna kettős bronzérmet szerzett a női kajak kettesek 200 m-es versenyében.

Rendessy Eszter a kajak egyesek 1000 m-én végzett a harmadik helyen.

Csipes Tamara kajak egyesben 500 m-en ért fel a dobogó harmadik fokára.