Kriminális csata a bronzéremért

Az Angyalok Városában rendezték meg a férfi vízilabda Világkupa végjátékát jelentő szupertornát. A negyeddöntőben a magyar válogatott rosszul kezdett, a görögök 2-0-ra vezettek, de a mieink folyamatosan javultak, és félidőben már 3-2-re fordítottak. A harmadik felvonásban egyenlítettek a görögök, de a végjátékban a magyarok felülkerekedtek.

Magyarország–Görögország 6–4 (2–2, 1–0, 1–2, 2–0). A magyar góllövők: Varga D. 2, Jansik 2, Zalánki, Vigvári.

A döntőbe jutásért a spanyolok háromgólos előnyt szereztek, ekkor a mieink is felébredtek, és csökkentették a hátrányukat. A világbajnokok azonban újra begyújtották a rakétákat, így már öt gólra hízott a különbség a hispánok javára. Ekkor belehúztak a magyarok, de már csak szépíteni tudtak.

Spanyolország–Magyarország 10–8 (1–0, 4–3, 4–1, 1–4). Gl.:  Vámos, Angyal 2–2, Jansik, Fekete, Manhercz, Nagy.

A bronzéremért vívott csata kriminálisan alakult. A gólzáporos találkozón sokáig az amerikaiak voltak lépéselőnyben. A nagyszünet után a mieink 12–10-re fordítottak, de a záró felvonásban az amerikaiak 13-13-ra egyenlítettek.

Az 5 m-es párbajt a mieink nyerték, de az amerikaiak óvtak, mert az egyik kiállított magyart idő előtt engedték vissza a bírók. Ezért az utolsó 4 perc 24 másodpercet újrajátszották, és a hazaiak gólt lőttek.

Egyesült Államok–Magyarország 14–13 (6–5, 3–3, 1–4, 4–1). Gl.: Varga D. 3, Vígvári Vince, Zalánki, Fekete, Jansik 2-2, Vámos, Német.

Fotó: USA Waterpolo/Catharyn Hayne