Ezüst- és bronzérem a magyaroknak

A négyes döntővel folytatódtak a csatározások a kézilabda női Bajnokok Ligájában. Mindjárt világcsúcs is született a budapesti MVM Dome-ban, hiszen több mint 20 ezren foglaltak helyet a lelátókon, és ennyi néző a világon még soha nem volt női kézilabda-mérkőzésen.

Az első elődöntőben a Győri Audi ETO csapott össze a norvég Vipers Kristiansand csapatával. Noha a mieink az elején még vezettek, az északiak gyorsan elhúztak, és főleg a Roberts, Andersen balszárny révén tartották az előnyüket, így a rosszul védekező Rába-partiak ellen a félidő végére már öt góllal vezettek (23-18).

A második játékrészben sokáig minden folytatódott a régiben, a kapkodó győriek nem tudtak felzárkózni a gyors, erőteljes „Viperákhoz”.

A hajrában végre a kisalföldiek főleg Gros és Oftedal révén feltámadtak, az utolsó percben egygólosra faragták a hátrányukat, de az egyenlítés helyett a norvégok Vjahirjeva góljával kétgólosra növelték győzelmüket.

Vipers Kristiansand– Győri Audi ETO 37-35 (23-18). Legjobb dobók: Roberts 8, Jerábeková 7, ill. Oftedal 11, Gros 9.

A másik elődöntőben a Ferencváros elszántan kezdett a világsztárokkal megtűzdelt Esbjerg ellen, de a dánok egy idő után Mörk vezérletével többgólos vezetést szereztek. A zöld-fehérek lelkesen küzdöttek, de az északiak így is négygólos előnnyel vonulhattak félidőre (13-17).

A szünet után beállt a magyar kapuba Janurik, aki lélektani pillanatokban nagyokat védett. A zöld-fehérek a lelkes szurkolók támogatásával egyre jobban játékba lendültek, a 43. percben 21-21-re kiegyenlítettek.

Ettől kezdve sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, a hatalmas küzdelemben az FTC-nél Malestein és Bölk, a dánoknál Mörk, Reistad és Ingstad szórta a gólokat.

A hajrában a Fradi emberfeletti erővel küzdött, és három másodperccel a mérkőzés vége előtt Bölk nagyszerű lövésével szerezték meg a győztes góljukat, és ekkor szinte „felrobbant” a csarnok a mindent betöltő örömmámortól.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Team Esbjerg 30–29 (13–17). Ld.: Malestein 7, Bölk 6, Lekics 5, Klujber 5, ill. Mörk 7, Reistad 7, Ingstad 6.

A bronzcsatában a Győri Audi ETO a hatalmas nézősereg előtt apait-anyait beleadott, remek játékkal, Gros és Oftedal vezérletével egyre-másra érte el góljait, amelyekre az Esbjerg csak ritkán tudott válaszolni. A Rába-partiak a kézilabda szépségeit bemutatva 16-9-es előnnyel mehettek félidőre.

A szünet után azonban nagyot változott a játék képe, a dánok összeszedték magukat, keményen küzdöttek, míg a győriek már elhihették, hogy kezükben a győzelem, majd amikor látszott, hogy mégsem így van, elbizonytalanodtak.

A dánok fokozatosan felzárkóztak, az 55. percben 25-25-re állt az eredmény. Nehéz hajrá következett, de a Rába-partiaknak helyén volt a szívük, és egy góllal győztek, amellyel megszerezték a bronzérmet.

A 3. helyért: Győri Audi ETO–Esbjerg 28–27 (16–9). Ld.: Gros 6, Oftedal 5, ill. Ingstad 6, Reistad 5.

A döntőre újra csordultig megtelt az MVM Dome, és az óriási hangorkánban a zöld-fehérek határtalan lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. Mindez azonban nem volt elég a pályán a jó erőkből álló norvég Vipers ellen, akik az első perctől uralták a játékot.

A Fradi csaknem 11 perc után, 5-1-es norvég vezetésnél lőtte be az első akciógólját, mert a címvédő remekül védekezett. Elek Gábor edző 9-4-nél időt kért, majd Bíró helyett Janurikot küldte a kapuba, és ez jó húzás volt. Az FTC védekezése szilárdabb lett, és egyre eredményesebben támadtak, így fokozatosan felzárkóztak, Szöllősi-Zácsik bombagóljai után már csak egygólos norvég előny maradt félidőre (14-13).

A szünet után a magyar szurkolók várták a jó folytatást, de a Kristiansand kapott előbb lábra, és 20-14-re ellépett. Hiába küzdött a Fradi, Lunde bravúrosan védett, így szinte folyamatosan nőtt a különbség, 24-16-ra is vezettek a norvégok. Innen már nem volt visszaút, csak szépíteni tudott a Ferencváros…

Döntő: Vipers Kristiansand–FTC-Rail Cargo Hungaria 28-24 (14-13). Ld.: Andersen 6, Vjahirjeva 6, Roberts 5, ill. Bölk 5, Lekic 5.