Remek magyar–kanadai hokiünnep!

A jégkorong csodálatos ünnepét élhette át az a 15 ezer ember, akik kilátogatott Budapesten a népligeti MVM Dome csarnokba, ahol Kanada és Magyarország jégkorong-válogatottja csapott össze világbajnoki felkészülési mérkőzésen.

Ennyien még soha nem voltak Magyarországon hoki-meccsen! A lelkes közönség hangorkánja közepette bátran kezdtek a magyar fiúk, és a 6. percben Sofron remek lövéssel vezetést szerzett a mieinknek.

Rákapcsoltak a juharlevelesek, és a 8. percben két NHL-bajnok összjátéka végén Lucic átadását Blais vágta a kapuba.

A mieink ezután négy percig emberelőnyben játszhattak, de a kanadaiak kivédték a hazai támadásokat. A 17. percben gyors ellentámadásból Glass szerzett vezetést a vendégeknek.

A második harmad kezdetén a magyarok rohamoztak, de Montebeault nagyokat védett. S egy újabb ellentámadásból Crouse ütötte be a harmadik kanadai gólt.

Ezután a vendégek emberelőnybe is kerültek, de hol Bálizs védett jól, hol a „kapufa” mentett. A 36. percben viszont Glass éles szögből beütötte a negyedik kanadai találatot.

A harmadik felvonásban sikerült szépíteni, a 49. percben Galló egy kipattanó korongot a jobb felső sarokba emelt.

A végén még volt egy magyar emberelőny, a mieink lehozták a kapust is, de a kanadaiak megszerezték a korongot, és Glass beütötte a vendégek ötödik gólját.

Kevin Constantine, a magyarok kanadai szövetségi kapitánya elmondta: régóta edző, de ez az egyik legnagyszerűbb, estéje volt. „Igen, voltak hibák is, és ezt a kanadaiak kihasználták. Próbálunk egyre többet tanulni és mind jobban játszani. Ma is sikerült fejlődnünk. A vb-n meglátjuk, pontosan hogy vizsgázunk” – mondta a kapitány.

Galló Vilmos kiemelte, hogy ők is fantasztikus élményt kaptak, kijött 15 ezer ember.

„Tudunk még fejlődni, a kapott gólok egy része elkerülhető volt, mi pedig többet is lőhettünk volna, mert a helyzetek megvoltak” – fogalmazott a csatár.

Vb-felkészülési mérkőzés: Magyarország-Kanada 2-5 (1-2, 0-2, 1-1). Gl.: Sofron (6.), Galló (49.), illetve Blais (8.), Glass (17., 36., 58.), Crouse (27.).

*

A remek találkozó után mindkét legénység a finnországi Tamperébe utazott, ahol megkezdődött az elit világbajnokság.

A mieink a dánok ellen kezdtek, akik az első harmadban emberelőnyből Ehlers góljával szereztek vezetést, majd a dánok NHL-csillaga a második felvonásban is létszámfölényben növelte az északi előnyt.

A harmadik játékrészben lábra kapott a magyar legénység, Sofron a bal felső sarokba lőtt, és a fiaink támadtak az egyenlítésért, de egy gyors megugrás végén Poulsen ütötte a jobb sarokba a dánok harmadik gólját (3-1).

Elit vb: Dánia–Magyarország 3–1 (1–0, 1–0, 1–1). Gl.: N. Ehlers (2), Poulsen, ill. Sofron.

A mieink ezután az Egyesült Államok gárdájával csaptak össze. Fiaink bátran kezdtek, az 5. percben Sofron a jobb sarokba bombázta vezető gólunkat (0-1).

Észbe kaptak az amerikaiak, két perc múlva A. Tuch lőtt a kapu jobb oldalába

(1-1). Csapatunk jól tartotta magát az egy nappal többet pihenő ellenféllel szemben, de a 19. percben Bonino a léc alá lőtt (2-1).

A második játékrészben jobban kijött a csapatok közötti különbség. A 24. percben Bonino korongja Pozsgairól pattant a kapunkba (3-1). Ezután volt egy nagy helyzetünk, de a 34. percben Gauthier növelte az amerikaiak előnyét (4-1).

Az utolsó felvonásban döntő fölénybe kerültek a „jenkik”. A 42. percben Mackey pofozta be a korongot (5-1), három perc múlva Grimaldi bombázott a jobb sarokba

(6-1). A hetediket az 58. percben L. Tuch vágta be a jobb felsőbe (7-1.)

Elit vb: Egyesült Államok–Magyarország 7–1 (2–1, 2–0, 3–0). Gl.: Bonino (2), A. Tuch, Gauthier, Mackey, Grimaldi, L. Tuch, ill. Sofron.

Fotó: MTI/Illyés Tibor